Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Írás közben időnként felcserél...

Írás közben időnként felcserélem szavak, szótagok, betűk sorrendjét. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint nem vagyok diszlexiás, nem okoz gondot se az írás, se az olvasás, mégis sokszor azon kapom magam, hogy írott szövegben felcserélem a szavakat, betűket, szótagokat. Ritkán rövidebb szavakat visszafelé sikerül leírni, vagy az első két betűt felcserélem. Rögtön észre is szoktam venni, és kijavítom, de akkor is érdekes jelenség. Sok éve fennáll, nem tudom, volt-e kezdete, vagy mindig így volt. Mind hagyományos, tollal papírra való írásnál, mind billentyűzeten gépelésnél előfordul, bár utóbbinál gyakrabban.
2012. júl. 25. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:

fáradt vagy, elkalandozol, de lehet diszlexia is

csak tippek!

2012. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tudom régi kérdés... de azóta is fennáll?
2022. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!