Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyomortükrözés után meddig...

Gyomortükrözés után meddig nem lehet enni?

Figyelt kérdés
Aki már átesett ezen, mesélne hogy milyen érzés, meddig nem érzed utána rendesen a dolgokat, meg mindent amit lehet tudni? félek:S
2012. júl. 31. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
először lidocain-t fújatnak a torkodba,majd lenyomják a csövet.2-3 perc az egész,ha betartod az orvos utasításait,hamar,és fájdalom nélkül meglesz,utána 1 óráig nem szabad enni,sajnos már 3-szor volt részem benne,ettől a nyelőcsöves szívultrahang sokkal rosszabb
2012. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Lidocain érzéstelenítõ hatásának elmúlásáig nem szabad enni, inni, mert félrenyelhetsz.
2012. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először kapsz lidocain sprayt a torkodba, szinte másodpercek alatt hat. Aztán kapsz a szádba egy henger alakú műanyagot, azért hogy ne tudd elharapni a műszert. Le kell feküdnöd a baloldaladra és amikor bedugják a csövet nyelni egyet, hogy könnyebben elinduljon lefelé. Aztán már csak türelmesnek kell lenni. Nekem nem fájt a vizsgálat, csak "öklődtem": nem adtam ki hangokat, csak tök erősen összerándultam időnként. Nekem egészen a vékonybelemig lementek, na ott nagyon furcsa érzés volt érezni, hogy valami mozog bent :S Rendesen megijedtem, pedig tudtam, hogy mi az. A gyomromban nem éreztem egyáltalán pedig fújtak be levegőt is rendesen. Amikor pedig elkezdték kifelé szedni az valami nagyon felszabadító érzés volt :) Egész talán 3 percet vett el az életemből. Utána addig nem lehet enni, amíg tart az érzéstelenítő hatása, mert akkor félrenyelhetsz. Nem kell félni, nem olyan vészes, mint amelyinnek hangzik.

22/L

2012. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! és akk kb. még 1órán át hat az érzéstelenítő?

a nyálamat nem fogom félrenyelni?

2012. júl. 31. 17:38
 5/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nekem olyan 15 perc alatt ment ki a hatása (pontosan már nem emlékszem), de nyugi nem fogsz félrenyelni, annyira nem lesz durva az érzéstelenítő :)
2012. júl. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!