Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hónalj fájás és kis dudor...

Hónalj fájás és kis dudor mitől lehet?

Figyelt kérdés
A hónaljam tegnap kicsit megfájdult,megnéztem és egy pici dudorszerű van ott,az érzékeny. Tegnap azt a karomat emelgettem,lehet,hogy meghúzódott,vagy ott megnyomódott? Vagy az izzadás miatt? Vagy netán nyirokcsomó? Ez a dudor a hónaljam közepén a külső szélen van. Szerintetek komoly baj? Amúgy borotválom ott és erős izzadásgátlót használok. Kérlek ne azt irjátok,hogy menjek orvoshoz,hanem azt,ha valakinek volt már ilyen,mi volt az,vagy elmúlt-e?
2012. aug. 1. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz. :) Nem lesz semmi baj, valószínűleg nyirokcsomó, bár nem írod, melyik külső szélén, a melledhez közel, vagy a hátad felé?

Tudod, azért kell orvoshoz menni, mert a nyirokcsomó egy "szűrő", ha a szervezet kórokozóval találkozik, a nyirokcsomókban gyors szaporodásnak induló limfociták (fehérvérsejtek egyik típusa) segítségével vesszük fel a küzdelmet a fertőzéssel szemben. Így jelzi a szervezet, hogy ott körülötte valami baj van, gyulladás például. Tehát azt az okot kell megszüntetni, nem csak a nyirokcsomót "elmulasztani".

2012. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A hátam felé eső részen van.
2012. aug. 1. 09:20
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem is van, a doki szerint lipóma, nem kell vele semmit tenni...szokott fájni néha, de annyira nem zavar. Elmúlni nem fog, ki kellene vetetni, de az érzékeny terület a nyirokcsomók miatt inkább nem vágatom ki. Fő a biztonság.

2012. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én arra tippelnék, hogy ateróma a leírtak alapján.

Nekem is van, csak másik helyen. Fáj is vagy csak érzékeny?

Mert ha fáj, akkor lehet be van gyulladva, és akkor kell rá gyulladáscsökkentő kenőcs, mert nekem a bőrgyógyászom azt mondta, hogy magától nem múlik, kenni kell és ha úgy sem akar múlni, akkor sebészt kell felkeresni.

Nem szeretném azt írni, hogy menj el orvoshoz, én is féltem elmenni, de azóta már tudom mi a gond és kezelik, szóval lehet célszerű volna megmutatnod egy bőrgyógyásznak és aztán nyugodt lehetnél, mert ha valóban ateróma, akkor jóindulatú csomóról van szó.

Remélem mihamarabb rendbe jössz!

2012. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!