Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 23 éves, állapotos nő vagyok....

23 éves, állapotos nő vagyok. Van egy digitális vérnyomás mérőnk. Mennyire megbizható készülék?

Figyelt kérdés

Ma mértem meg a vérnyomásom 108/95 a pulzus pedig 78 és IHB-t azaz szívritmus zavart mutatott.Magamon nem érzek úgy semmit, csupán fáradt vagyok. Volt már máskor is ilyen, mikor ezt mutatta.

Mellette van egy szorongásos ritkán pánik rohamos betegségem,de ma ezeknek a tünetét se éreztem.

Ilyenkor mi van?

Megbízhatóak a digitális mérők?

Régebben volt rajtam 24 órás vérnyomás mérő, EKG-t is csináltak már.De elvileg minden rendben.



2012. aug. 1. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen van hitelesítve, legalább 2 évenként, akkor megbízható. Remélem gyógyszertárban vetted.
2012. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A digitásisaknál többnyire az első mérés pontatlan. Ezért csak a következőket lehet jónak venni.
2012. aug. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Műszaki boltban vettem. Dyras márkájú.
2012. aug. 2. 13:34
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen tipusú.

2012. aug. 2. 13:41
 5/5 Főzős Laci ***** válasza:

Csak az Omron márkájú 100%-ig megbízható,nekem is az van.Lényeg az,hogy felkaros legyen;mert a csuklós egyáltalán nem precíz.Ha jó az EKG-d,és már 24 órás mérésed is volt:akkor ne izgulj.Mert ezek a gépek "hülyén "vannak beállítva,nekem is szokott szívproblémákat kijelezni.Kicsit alacsony a vérnyomásod,a 95 diastólés érték már majdnem sok.

Érdemes 2x mérni,5 perc különbséggel.Kinyújtott karral,és helyesen tedd fel a vérny.mérőt,ez fontos.

Különben inkább add el ezt a Dyrast,és vegyél egy patikában úgy 15.000-ért egy Omron-t!De ez csak tanács,nem kell megfogadni.Szerintem mint,mindennél itt is van jelentősége a márkának.32 éve vesebeteg vagyok,úgy hogy tudom miről van szó.

2012. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!