Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki ujj vagy kéz zsibbadással...

Aki ujj vagy kéz zsibbadással küzd annak érzéskiesés is társul mellé?

Figyelt kérdés

Kb egy hete furák az ujjaim. Nyugalomban semmit nem érzek, de ha használom, akkor olyan, mintha zsibbadna. Ám ami érdekes, hogy érzéskiesés is társul mellé. Mozgatni tudom, azt is érzem ha pl a körmöm végighúzom az ujjamon, de finom ingereket már nem érzek. Pl ha beletúrok a hajamba, gépelek vagy végighúzom az ujjam egy anyagon azt nem nagyon érzem. Hideget-meleget is csökkenten érzek.

Pár napja látott orvos, szerinte a nyakamnál valami nyomja az idegeket és éppen pont szimmetrikusan, mert 2 kézen ugyanazok az ujjaim zsibbadnak.

Az a kérdésem, hogy az érzéskiesés ilyenkor normális vagy plusz tünet? A napokban megyek reumatológiára a nyakammal, megemlítsem?


2012. aug. 7. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet igaza van a dokinak, lehet, hogy nem. Én a neurológiára kérnék egy beutalót, ők elküldenek ENG vizsgálatra, ha jól emlékszem ez a neve.

Nekem a háziorvosom akarta bemagyarázni, hogy nyaki eredetűek a panaszaim. Ilyenek, mint neked is. Mikor jobban utánaolvastam kértem egy beutalót a neurológiára. Majd ez a vizsgálat kiderítette, hogy alagút szindrómám van, méghozzá kétoldali. Ő továbbküldött kézsebészetre, megoperálták mindegyik kezem, azóta minden rendben. Vizsgáltasd ki mindenképp! Jobbulást!

2012. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A nyaki mozgásaim beszűkültek az igaz, a doki is csak ezt mondta. Még beutalókat sem volt hajlandó adni, azt mondta szedjek izomlazítót. Tornáztatom a nyakamat, húzom az izmaimat, odafigyelek a tartásomra, de semmi javulás napok óta. Sőt, romlott az egyik oldalon, plusz egy ujjam zsibbad. Mindig ilyen volt a nyakam, nem hiszem, hogy most okozna panaszokat, ráadásul teljesen szimmetrikusan, változatlan intenzitású zsibbadást és érzéskiesést.

Köszönöm a választ, elmegyek neurológiára.

2012. aug. 7. 13:25
 3/3 Baila Krisztian válasza:
Udv. En is eppen ilyen helyzetben vagyok. Most 1 honapja, hogy tuske ment a bal huvejk ujomba es a surgossegen megvagtak. A seb mara mar begyogyult szinte egeszen de az erzeskieses megmaradt a kormom alja nyomasra faj es nem erzek vele. Csaladorvos most irt fel gyogyszert es en is szedek B komplex neurovitamint... Azt mondjak, hogyha az idegszal megserul vagasra vagy szurasra akkor annak amig regeneralodik beletelhet 1 ev is... Es ahogy fogok az ujommal eroltetem a kezem az idegszaltol faj az egesz karom neha valam a nyakam is...
2018. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!