Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A plazma ferezisnek vannak...

A plazma ferezisnek vannak súlyos kockázatai? Illetve olyan következményei, amik csak egy bizonyos idő elteltével jelentkeznek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 32 alkalommal voltam eddig, nem tapasztaltam semmi negatív hatást, elolvastam az általános tájékoztatót. Elsősorban tapasztalatok érdekelnének ,főképp negatívak, mert nekem nincsenek olyanok még ennyi alkalom után sem. Egy két ismerősöm mond egy két dolgot, hogy majd öregkorodra megbánod, meg rossz lesz. De érvek, és tartalom hiányában ezeket legyintve átengedem a fülemen, és nem törődök velük. Azt tervezem, hogy 33 után le állok. Vagyis hezitálok, az anyagi támogatás + a Balaton szelet + az ingyen kávé, és az 1 óra nyugodt olvasás nagyon bejön. Az hogy szurkálnak nem hat meg, sokszor érdeklődve nézem ahogy beszúrják a tűt.(Érdekes figyelni a fáziskésést a beszúrás és a fájdalom érzékelése közt). A plazmáimat nem sajnálom vigyék, ha 2nap alatt újat termelek. De ha van hosszútávon gyengítő hatása, akkor inkább megyek a zöldbe olvasni. Szóval elsősorban ha van negatív tapasztalatotok írjátok meg. (Egészségügyire gondolok, nem arra hogy bunkó volt ez vagy az.) Köszi! 25/F

2012. aug. 9. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Ja, hogy idén már 32 alkalommal adtál vért...? Hát semmi szerintem semmi bajod nem lesz. A szervezeted úgyis újra termeli. Képzeld csak el, a nők minden hónapban vesztenek vért, jó nem olyan nagy mennyiséget. Ha bírod és jól érzed magad akkor miért ne, legalább segítesz másokon...26/N
2012. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem vért, vérplazmát. Az sárga lötyi. Leszívják a vért, kiszedik belőle centrifugával a plazmát, és a vörös vérsejteket (vagy testeket nem tudom :) ) vissza vezetik. Kevésbé megterhelő, és 2nap alatt regenerálódom. Az igaz, hogy veszítetek vért, de mivel a nők teste így működik gondolom rá van állva, azt nem tudom a 3-4-5 napi vérveszteség szummázva hány decire jön ki, ezért nem mondom, hogy az jobb vagy rosszabb. Én az élettani következményekre, ill a fertőzésveszélyre vagyok kíváncsi. A sejtregeneráció, meg a testfolyadékok újratermelése nem arra van kitalálva, hogy hetente turáztassa az ember nem? Vagy bírja a testünk az ilyet?
2012. aug. 9. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Hát igen, így már akkor bonyolultabb. Mért nem kérdezted meg eddig azoktól akik levették a véredet, hogy szabad-e ennyiszer leadni azt a plazmát? Egy orvostól kellene megérdeklődnöd. Fogalmam sincs amúgy, hogy káros-e vagy sem. Ennyit tudtam segíteni:)
2012. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Én 180X voltam, utána hagytam abba, mert olyan vérszegény és fehérjehiányos lettem, hogy 3 hónap szünet után sem jött helyre, így abbahagytam inkább. Kellett egy év mire rendeződött a vérképem.

De én nő vagyok, állítólag mi hajlamosabbak vagyunk a vérszegénységre.


A hegek örökké ott lesznek a karjaimon, más hosszú távú mellékhatást nem érzek még. Meg ugye az az egy év amíg a vérképemmel szenvedtem.


Amikor abbahagytam a plazmaadást kezdett megszűnni az állandó fáradtságom is. (ami kb. a 100. alkalom után kezdődött) Most már nem kezdeném újra.


(ahova én jártam évi 50 alkalom lehetséges, ezt ki is használtam az első 3 évben)

2012. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi ilyenre voltam kíváncsi. Majd oda figyelek erre.
2012. aug. 28. 14:39
 6/10 anonim válasza:
76%
A négyes válaszoló nagyon jó dolgokat írt, de kiegészíteném pár dologgal. Két oka van annak, hogy nagyon kevés információt találtál. Az egyik, hogy a vérplazma adás hosszú távú következményei nem teljesen ismertek, mivel viszonylag új dologról van szó (kb. 10-15 éve megy), és nem tudni, hogy azokkal akik most fiatalon gyakorta járnak ilyenre, mi lesz velük 70 éves korukban...A másik ok a biznisz! Senki nem ír róla semmi rosszat, mivel ebbe rengeteg pénz van. (nem annak aki adja) A vérplazmát és kb. minden anyagot a szervezeted azért termeli, mert szüksége van rá. Persze, pár óra alatt újratermeli, de szerintetek az jó a szervezetnek ha folyamatosan arra összpontosítja az energiáját, hogy pótolja azt amit lecsapoltak? Ha számba vesszük, miket tartalmaz a vérplazma, nagyjából sejthető milyen betegségekre számíthatunk évtizedek múlva. Véleményem szerint ezek a következőek: fehérje hiányos állapotok, immunhiány, véralvadási és vérképzőrendszeri betegségek, cukorbetegség, elektrolit egyensúly felbomlása, fertőzésekre fogékonyság, vitamin hiány, hormonális megbetegedések, vénák tönkre tétele (ha beteg lesz vki hiányozni fognak a jó vénák!). Nagyjából ezek esélyesek. Persze nem biztos hogy kialakulnak, de a kockázatot biztosan növeli.
2016. nov. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
48%
Van olyan ismerősöm, akinek bizonyítottan a plazmaadástól alalult ki speciális leukémiája, mivel a centrifugálás során károsodnak a vvtestek és a vérlemezkék is! Szerintem nem véletlen, hogy fizetnek érte, míg a normál véradásnál nem!
2017. márc. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
43%

#plazmaadás #plazmaferezis #veszelyes

Anyum baratnojenek fia HEPATITIS-es lett a plazmaferezis kozben!!! Nagyon sok ido volt, mire kilabalt a betegsegbol. Kozben elvesztette a munkajat, egeszseget. Bizonyitottan ott kapta el. Ennyit a kamu 100% biztonsagrol.

Egy munka kozben barki lehet csak kicsit figyelmetlen.

2017. ápr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Jacint6 válasza:
68%
Tavaly kezdtem el a vérplazma adást és 34 alkalomnál észre vettem hogy véer a vizeletem. olvastam utána de nem sokkat találni erröl valaki tud erröl valami onkrétat mondani?
2017. máj. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ginny86 válasza:
6%

Szia!

Veszély épp annyi van benne, mint egy kórházi tartózkodásban, ahol infúziót kapsz... Sőt!!! A magam részéről jobban bízok ezekben a jól felszerelt plazma központokban, mint a kórházak tobbsegeben.

DE!

Mint mindent, ezt is ésszel kell csinalni... Egy évben maximum 45 alkalommal adhat egy egészséges felnőtt férfi plazmat... A nőknél ez a szám alapból csökken, mivel a menstruáció alatt nem javasolt... Nem ellenőrzik, de nagy hülye aki megpróbálja. Ha antibiotikumot szedtél, az utolsó gyógyszer bevételetol szamitva 8 napon belül nem adhatsz plazmat... saját érdeked, h igazat mondj a kérdésekre, és csak egészségesen menj a központba. Ne vidd túlzásba! Étkezz az előírásoknak megfelelően, és hagyj ki akár egy félévet is. A vénák regenerálódását segíti az idő és a Lioton gél. Ez az egy, ami valós, tényleg sérülhetnek a bökdösestől, ha tul gyakori... De ha megvan a 3 liter folyadék, nem csak aznap hanem folyamatosan min 1,5-2 liter vizet iszol, nem dohanyzol, és mértékkel kavezol... Azaz egészséges életet élsz, akkor nem veszélyesebb a plazmaadas, mint bármely más alkalom amikor tűvel találkozol... Sztem.


Aki ebből próbál megélni, megérdemli a következményeket... Ez nem rendszer hiba, hanem az egyén felelőtlensége, és ostobasága!


Remélem segítettem!

2019. dec. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!