Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lesz, ha nem megyek...

Mi bajom lesz, ha nem megyek el rögtön kakilni, ahogy érzem hogy kell?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem szabadna, de sokszor nincs időm vagy csak nincs kedvem elmenni nagyvécézni. Ha kicsit visszatartom, akkor utána teljesen el is múlik az ingerem.

Ettől mi bajom lehet?


2012. aug. 11. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Na erre kíváncsi vagyok,h mit írnak..
2012. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Van olyan hogy vissza kell tartania az embernek mert épp úton van vagy ilyesmi, de csak azért mert nincs kedved elmenni ne tartsd vissza. Csomó salak anyag marad benned ami nem jó.
2012. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Ha rövid ideig tartogatod és ez nem mindennapos dolog akkor nem lesz bajod tőle. Ha órákig vagy esetleg egész nap visszatartod (a szelekkel együtt) és ez rendszeres nálad, akkor a bélcsavarodástól kezdve az egyéb bélkárosodásokig bármi bajod lehet, attól függ mennyire vagy rá hajlamos testileg.
2012. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A szeleket nem tartom vissza. Eddig még nem tapasztaltam semmilyen tünetet. Csak nem szeretek kakilni, ezért inkább mindig halogatom, ameddig lehet. Pl most is kellene már.
2012. aug. 11. 14:40
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
mi az hogy nem szeretsz? ez nem egy hobbi.... hanem szükséglet, de ha neked jó akkor csak tessék. Te dolgod mit csinálsz magaddal. De nem egészséges az tuti. Elzáródást is okozhat meg gyulladást is.
2012. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az hogy kellemetlen érzés.
2012. aug. 11. 14:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy azért az mert visszatartod és szorulásod van tőle.
2012. aug. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem, nincs szorulásom. Pl most mégis voltam közben.
2012. aug. 11. 15:09
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Ha mindig visszatartogatod addig,amíg el nem múlik az érzet,akkor egy idő után iszonyatos kínok közt fogsz összegörcsölni és mire megszülöd a bélformára száradt óriási göcsörtös kolbászt,addigra ezerszer is megbánod,hogy visszatartogattad és nem mentél egyből.Én is jártam úgy,hogy visszatartottam a székletemet(igaz én azért,hogy a bélrendszeremben egy kissé összerohadjon és nagyon telített bélgázt tudjak befogni a Pur-szopókás Trumbi Dumbis üvegembe,vagy ne adj Isten az 5 literes Vénuszosba),aztán olyan 5 nap után olyan pokoli görcsök kezdtek kínozni,hogy szó szerint fetrengtem a földön és vergődtem.Miközben rettentő fájdalmak közepette kiadtam magamból már jött is a rettentő fájdalom: mintha tűket ürítettem volna.Ez után 2 napig csak hason fekve tudtam létezni.A csípőmnél fel kellett magamat támasztani párnákkal,hogy kissé pucsítva tudjak aludni valamicskét.Orvoshoz nem mertem elmenni,mert féltem,főleg az után,hogy urológia vizsgálat főpróbaképpen felnyúltam magamnak és a soha ne érzett fájdalomtól az eszméletem is elvesztettem kis időre.Szó szerint rettegtem székletet üríteni,ezért 2-3 hónapig csak táplálékkiegészítő porokon éltem,mert féltem,hogy a szilárd kaját hogy fogom ilyen letaglózott ánuszrózsával kiüríteni.Magától meggyógyult,nem voltam azóta sem orvosnál és minden ürítés előtt félek,hogy kiújul.


Ne tartsd vissza!

2012. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én azért 5 napig nem szoktam visszatartani. Minden nap megyek wc-re, csak nem egyből ahogy érzem, hogy kell.
2012. aug. 11. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!