Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szenvedett már valaki krónikus...

Szenvedett már valaki krónikus csalánkiütésben?

Figyelt kérdés
Kiderült mi okozta? Mennyi ideig tartott?Mitől gyógyult meg? Gyógyulás után visszatért?
2012. aug. 13. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most szenvedek tőle. Két és fél hónapja tart, először csak a vállamon volt, aztán a nyakamon. Napallergiára gyanakodtam,elmentem kozmetikushoz,ő is azt mondta,napallergia,hozzá elég sokan járnak ilyesmivel. Nem adott rá semmit, a gyógyszertárban fenistilt kaptam és olyan lemosót,amiben nincs semmi adalék,azzal kell fürdenem,tusolnom. Eltelt pár hét,a nyakamról végre kezdtek eltűnni,de aztán jött egy kánikula-időszak megint,és most megint tele a dekoltázsomtól kezdve a nyakamon át az arcomig minden,a hátam is. Érdekes módon sem a karomon,sem a lábamon nem jöttek ki. Időpontot először OKTÓBERRE (!) kaptam a bőrgyógyászhoz,nevetséges,végül felhívtam 3 másik helyet,és kiküzdöttem az augusztus 28át. Addig próbálom fenistillel kenni,és most olvastam,hogy a Zilola nevű gyógyszer nagyon jó,ma fogom kipróbálni. Szörnyen el vagyok keseredve, mert nagyon csúnyák a kiütések,és komolyan botrány,hogy nem lehet bejutni a bőrgyógyászhoz,de ez a magyar egészségügy.
2012. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Kislányom szenved csalánkiütésben május óta. Sokadik kórházi kivizsgáláson vagyunk túl és semmi eredmény.Már szegény alig ehet valamit, mégis egyre rosszabb a helyzet.Mellette ödémák is megjelennek időnként. Ezért próbálok minden fele kutakodni, hátha valaki hasonló helyzetben van és rájönnénk mi okozhatja. Ez az egészségügy tényleg katasztrófális.Hol hetek, hónapok múlva kapunk mi is időpontot, hol meg nem is foglalkoznak velünk.A magándokik se jobbak, vagy nekünk nem volt eddig szerencsénk sajna.

Mielőbbi jobbulást kívánok és kitartást!

2012. aug. 14. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Kiderült, mi okozta?
2012. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos még mindig nem derült ki.Most volt két újabb vérvételünk.Az egyik eredménye megvan.Minden negatív lett.Allergia, vírusok. A másik eredményére októberig várnunk kell.Akkor megyünk Bőrklinikára kontrollra.Október végén meg Pulmonológia,ismét kórház.Két helyen kétféle diétát mondtak.Továbbra se ehet tejet, tojást, szóját a pulmonológus szerint.A másik helyen azt mondták a diétát felfüggeszthetjük, külön listát kaptunk miket ehet,miket nem.Szintén alig van rajta pár dolog, amit ehet, szinte csak zöldségek. De persze amiket ehetne, azt sem bírja, mert tiszta csalánkiütés lesz.Szóval marad a szigorú diéta, az a pár étel, ami nem okoz annyi kiütést. Persze gyógyszer mellett.Mert egy nap kihagyás és teljesen bepöttyösödik. Szóval továbbra is csak szenvedünk és semmi előrelépés.
2012. szept. 18. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:
A lisztérzékenységet nézték már esetleg?
2012. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem is gyanús, hogy nem-e lisztérzékeny.Állítólag nézték vérből és nem az, de egyik zárón sincs feltüntetve az eredmény erről.Valami tönkre tette a bélrendszerét,ezért valószínűleg nem jól szívódnak fel a tápanyagok.A hasi nyirokcsomói is meg vannak duzzadva.Nem tudom a vérteszt mennyire megbízható a lisztérzékenységre.
2012. szept. 19. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!