Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyukámnak magas a vérnyomása,...

Anyukámnak magas a vérnyomása, ma pl 220 volt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tavaly is volt egy ilyen időszaka, akkor nem is nagyon tudott beszélni, a kórházban viszont nem mondhatnám, h ellátták (kapott gyógyszert kb 6 óra várakozás után és hazaküldték). Most is nagyon rosszul van, de nem akar orvoshoz menni, mert nem fizetjük a TB-t ( nincs munkahelye) és elég szegények vagyunk. Nem kövér, csinos, minden nap kerékpározik szabadidejében, 45 éves. Nagyon félek, nehogy komoly baja essen emiatt, de én mit tehetnék, ha ő nem tesz semmit? :S
2012. aug. 13. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Jézus Mária! 220-as vérnyomással nem kell megvárni, amíg agyvérzést nem kap! Orvos, mentő, ami kéznél van. Én ilyen esetben a mentőt javaslom. Majd a mentőorvos eldönti, mi a további teendő. Olyan nics, hogy valakit bevisznek kétszázas vérnyomással, és nem látják el. Bizonyára tévedsz.


TB meg fizetve van akkor is, ha munkanélküli, akkor is ha nyugdíjas. Fizeti az önkormányzat meg a nyugdíjbiztosító. Én 7 éve vagyok leszázalékolva, de nem vagyok rokkantnyugdíjas, viszont a nyugdíjfolyósító ugyanúgy fizeti a TB-t. Van neki TB-száma, TB kártyája igaz?


Attól egy percig se tarts, hogy kiszámláznak neked bármit is. Tarts viszont az agyvérzéstől!

2012. aug. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Tavaly ilyenkor nekem is hasonlóan magas volt a vérnyomásom, akkor egy orvos azt mondta nekem, hogy ne szedjek vérnyomáscsökkentő gyógyszert, hanem egyek sok fokhagymát csak úgy natúrba, egyek sok gyümölcsöt de csak délelőtt, este csak zöldséget, NE egyek csokoládét, kakaót.

Sóból a Himalája sót használjam és sokat sétáljak.


Vérnyomásom lassan de csökkent.

Jelenleg szedek vérnyomáscsökkentő gyógyszert, mert elmentem egy másik orvoshoz, mert 17o alá nem ment is féltem, hogy baj lesz.


Van egy fokhagyma receptem is ami nagyon jó értisztító ha érdekel holnap elküldöm privibe.

2012. aug. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

#2: Te orvos vagy? Miért adol neki ilyen tanácsokat? Azt akarod, hogy meghaljon vagy megnyomorodjon az anyja!!! Normális vagy te? Láttál te már agyvérzéses, agylágyult beteget rokkantkocsiban, bakker? Ha megfogadja az idióta tanácsodat, és meghal az anyja, te hogy számolsz el a lelkiismereteddel? Nálad ez még belefér?


220-as vérnyomást kórházban szokás kezelni, nem vicc, hanem halálos betegség! Beszedhetel te egy talicska fokhagymát, attól még nem javulsz meg. A te anekdotád tudományos szempontból elhanyagolható. Amit te csinálsz, azt úgy hívják, hogy kuruzslás, és a BTK bünteti!


285. § (1) Aki jogosulatlanul ellenszolgáltatásért vagy rendszeresen az orvosi gyakorlat körébe tartozó tevékenységet fejt ki, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a kuruzslást az orvosi gyakorlatra jogosultság színlelésével követik el.

(3) E § alkalmazásában orvosi gyakorlatra jogosult az, akinek hazai egyetemen szerzett vagy külföldi egyetemen szerzett és honosított (egyenértékűségi záradékkal ellátott) orvosi oklevele van, illetőleg az a külföldi állampolgár, aki népjóléti miniszter engedélye alapján oklevelének honosítása nélkül fejthet ki orvosi tevékenységet, feltéve mindegyik esetben, hogy nem áll az orvosi tevékenységtől eltiltás hatálya alatt.


[link]

2012. aug. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

"Vérnyomásom lassan de csökkent.

Jelenleg szedek vérnyomáscsökkentő gyógyszert, mert elmentem egy másik orvoshoz, mert 17o alá nem ment is féltem, hogy baj lesz."


Na, most akkor melyik mondatod a hazugság? Akkor mégsem ért semmit a fokhagyma meg a szentelt víz, ha végül mégis vérnyomáscsökkentőt kell szedned, mert nem ment vissza 170 alá!


Ennyit a te kuruzsló orvosodról. Ha belehaltál volna, nyugodt lehetsz, nem dicsekedne vele. De a fals eredményeit amúgy sem tartja számon egyetlen "alternatív gyógyító" sem.

2012. aug. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem akarom senki halálát. Én is bunkózzalak le, vagy nevezzelek idiótának? Nem akar orvoshoz menni!!!!!!!!!!!!!!

Hazudni meg akkor sem hazudtam mikor gyerek voltam, most meg ha tudnád hány éves vagyok?

2012. aug. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
orvoshoz azonnal
2012. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma lement neki 155-re, de folyamatosan ugrál. Bement dolgozni, pedig mondtam, hogy ne menjen. Azt mondta, nem akar orvoshoz menni, nem tudom miért. Ha legközelebb feljebb megy neki akkor én megyek el a körzeti orvosához, mert már nem bírom az aggódást, vagy kihívom a mentőt, akár haragszik, akár nem. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. aug. 14. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!