Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Édesapám alkoholista, kb 2...

Édesapám alkoholista, kb 2 hete szinte csak ivott, már több napja nem eszik, és alig iszik (vizet, teát stb). A vérnyomása iszonyatosan magas, legutóbb 200 fölött volt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is az voltam pedig 30 múltam csak.Saját elhatározásból hagytam abba a vedelést mikor már az egészségem is kezdett rámenni.Nem mondom hogy abszolút nem iszom de sokkal sokkal kevesebbet mint régen.Berúgni már nem szoktam.Sokkal jobb így ha nincs a család már halálra ittam volna magam.Próbálj meg beszélni vele csak a család tud segíteni szerintem.
2011. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, ha elvinnétek dokihoz (bár tudom, az alkoholistákkal elég nehéz bánni). Ha nem iszik rendesen, ki is száradhat (nem lehet csak alkoholt inni, az nem elég, mert vízelvonó hatású). Ha nem eszik, mindenféléből hiánya lesz (vitamin, ásványi anyagok, kalória). A magas vérnyomás pedig eléggé megviseli a szívet és az érrendszert.

Leszoktatni nem lehet az alkoholról, azt neki magának kell eldöntenie, hogy leszokik. Kérhetitek ebben is a doki segítségét, hogy próbálja jó irányba terelni.

2011. febr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tetris ***** válasza:

Nézzetek körül a környékbeli temetőkben mibe kerül a sírhely, meg a temetés.

Mert ha ez így megy tovább, akkor ott fog kikötni. Hiába szeretnél segíteni rajta, ha nem engedi, akkor nem tudsz.

Ha lehet vele beszélni, akkor kérdezd meg, mit szeretne enni, mire lenne étvágya. Vszeg a palacsintát, fánkot, ilyesmit kedveli, mert azt szinte mindenki szereti.

Most mindegy, hogy ezek nem egészséges ételek, de nagyon fontos lenne, hogy legalább valami legyen a gyomrában.

A legnagyobb gond ott van, hogy a legtöbb alkoholista nem ismeri el, hogy ő beteg. Ezért nem is kérnek segítséget sem. Nagyon nehéz helyzet ez.

Ha már kissé kijózanodott, akkor beszélgessetek el vele, mert ez így tovább nem mehet. Tönkreteszi magát teljesen.

2011. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!