Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki megtudja mondani...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Valaki megtudja mondani nekem, hogy levodopa tartalmú gyógyszert mire és/vagy minek írnak fel az orvosok, ha még azt se tudják pontosan hogy mi a probléma?

Figyelt kérdés
Nekem állítólag dopamin pótlásra van szükségem,de nem tudom,hogy mi az a dopamin,hogy mire való és hogy tényleg fontos-e?

#mentális probléma #levodopa #orvosi találgatás.
2012. aug. 15. 22:51
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Gondolod, hogy az orvos azért írta fel, mert nagyon unatkozott már aznap és így legalább csinált valami érdekeset?

A Levodopa egyébként a Parkinson-kór egyik ellenszere, dopamint pótol.


A dopamin pedig rendkívül fontos, mivel az agyban van... Gátolja a prolaktin felszabadulását.

De wikiről:

"A dopamin hatását részben közvetlenül, részben noradrenalin-felszabadítás útján fejti ki. Az alkalmazott dózistól függően vasodilatatiót vált ki a coronariákban, a vese, máj, mesenterium és az agy ereiben. Növeli a verőtérfogatot és a perctérfogatot a szívizom kontraktilitásának fokozása révén, fokozza a coronariás, a cerebralis és a mesenterikus vérátáramlást, a vese perfusióját, a diuresist és a nátrium- és káliumkiválasztást a specifikus dopaminerg receptorok stimulálása révén (a vizelet ozmolalitása általában nem csökken), alacsony adagban csökkenti vagy változatlanul hagyja a perifériás rezisztenciát, magas adagban fokozza a perifériás ellenállást.


Gyógyszerként is használható, mely a szimpatikus idegrendszerre fejti ki hatását, emelve a pulzust és a vérnyomást. Viszont, mivel a dopamin nem képes átjutni a vérereken, kábítószerként vagy gyógyszerként való használata nem befolyásolja közvetlenül a központi idegrendszert, ehhez ugyanis az erekből a szinapszisba kellene jutnia, amire szerkezete miatt képtelen. Ahhoz, hogy bizonyos betegségekben (pl. Parkinson-kór) szenvedő betegeknek a dopamin-szintjét növeljük, annak szintetikus prekurzorát (L-Dopa, más néven levodopa), amolyan elő-dopamint adnak be, mivel ez képes átjutni a vér-agy gáton."

2012. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

,"de nem tudom,hogy mi az a dopamin,hogy mire való"


Kivel beszéltél te, a portással? Mert az orvos olyant nem mond, hogy állítólag dopamint kell pótolni. Mellesleg ha rákeresel a betegségre, a Parkinson kórra, akkor futva mész el venni ilyen szert.

2012. aug. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!