Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha refluxos vagyok állandóan...

Ha refluxos vagyok állandóan ez lesz?

Figyelt kérdés
az egész úgy kezdődött, hogy egész éjjel fájt a gyomorszájam, majd délelőtt iszonyat erős hasmenés+mindent kihánytam, ami még maradt+kis ájulás. kórházba kerültem,megállapították a refluxot. azóta nem volt ilyen panaszom(hasmenéses+hányós) de mindig félek, hogy rosszul leszek...valakinek tapasztalat?nagyon félek...

2012. aug. 16. 18:14
 1/3 anonim válasza:

Én nekem még mindíg jelen van a reflux az életemben ,de kisebb mértékben mint nálad(nálam csak hányás és hasmenés),de már 3x is kerültem be kórházba ,mert kiszáradtam volna.Az orvos 2 éve azt mondta hogy majd idővel elnövöm és így is lett mert már nagyon régen voltam beteg emiatt.Nekem amúgy 5 éves korom körül jelentkezett és kéthavonta hánytam mert nem rendesen záródott a gyomorszájam és azóta (most 14 vagyok) ritkábban fordul elő.

Remélem hogy te is minél előbb kigyógyulsz belőle!!:)

2012. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

én is remélem...

Köszi!:)

2012. aug. 17. 15:17
 3/3 zollkaiser válasza:
Tudiomásom szerint a magyar lakosság több mint fele érintett a reflux tüneteiben. Mindenképpen kezelést, életmód változtatást, diétát igényel. Én 2004-ben voltam gyomortükrözésen, megállapították a refluxot, ezért egy hónapig szedtem a Controloc gyógyszert. Az orvos már akkor folyamatos szedés javasolt, de én csak egy hónapig szedtem a gyógyszert. A kúra nagyon hatékony volt. Semmi puffadás, hasmenés, köhögési inger a sav miatt. Utána sem tértek vissza olyan mértékben a tünetek, mint korábban ezért nem is foglalkoztam vele később. Aztán 8 évvel után a fogorvosom figyelmeztetett, hogy elvékonyodott a zománcréteg a fogaimon. A fül-orr-gégészem pedig közölte, hogy az erős garatváladék oka is a gyomorsav, amely ellen a garat nyálkahártyája sűrűbb váladéktermeléssel védekezik és ez nem visszafordítható folyamat. Mindkét panaszom oka az éjszaka, vízszintes helyzetben, észrevétlenül feljövő gyomorsav volt. Szóval valóban érdemes kezelni a gyengébb refluxos tüneteket is, mert később komolyabb szövődményeket okozhat, mint esetemben is.
2012. aug. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!