Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha sokáig nem pisilek, lehet...

Ha sokáig nem pisilek, lehet baja a hólyagomnak, mivel meg volt már egyszer sérülve?

Figyelt kérdés
Vagy hamár rendbejött, akkor mindegy? vagy oda kell figyelnem mindig, hogy gyakrabban pisiljek?

2012. aug. 17. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legokosabb megkérdezni a háziorvost! :D
2012. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vigyázz azért, hogy ne túl sokáig tartsd, mert újból berepedhet.
2012. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tegnap nagyon kellett egész délután, de nem tudtam elmenni és megfájult, azért ijedtem meg kicsit
2012. aug. 17. 14:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha pisilni kell menj el, mert akkor csak pang a pisi a hólyagodban és fertőzést is okozhat. Sőt visszaáramolhat a vesédbe is, és azt is megfertőzheti.
2012. aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű sérülése volt a hólyagodnak? Baleseti ütés, zúzódás vagy repedés? A repedés a legsúlyosabb, ilyenkor összevarrják a hólyagot és 1-2 hónapig még egy kicsit se szabad visszatartani a pisilést. Ha begyógyult a seb, akkor már nem árt a hólyagnak, ha ritkán vissza kell tartani a pisilést, sőt a seb szövetének jót is tesz egy kis megnyúlás. De a gyakori tartogatás mindig káros, és a hólyag ilyenkor nagyon sérülékeny az ütésre, lehet hogy te is így szerezted ezelőtt a sérülésedet. Gyakran előfordul egyébként, hogy sokáig visszatartod a pisilést és ez csak rossz szokás, vagy nem tudsz ilyenkor elmenni?
2012. aug. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bicajjal estem el nyár elején és a kormány megütötte, elrepedt a hólyagom, de szerencsére nem szakadt át, csak a fala repedt el, ha jól mondom. Katéterrel gyógyult. Igazad van, akkor is tele volt nagyon a hólyagom, mikor estem, valszeg azért is sérült meg.

Szóval akkor azért jobb erre vigyázni, de azért nem vagyok hajlamosabb rá, hogy újra megreped, ugye?

2012. aug. 20. 09:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
(előző vagyok) Ha nem túl sokáig (max 1 óráig) tartod vissza a vizeletet, akkor nem valószínű, hogy bármi baj lehet a sérülés miatt. De ha több órán keresztül visszatartod, akkor a hólyag falát már olyan erősen feszíti a sok vizelet, hogy a seb berepedhet. Mikor a múltkor megfájdult nem tudom mennyi ideig tartottad vissza, de ha még utána is egy darabig fájt esetleg, akkor az a még nem teljesen begyógyult seb miatt lehetett, esetleg kicsit újra berepedt. Pár hónap múlva teljes lesz a gyógyulás és a hólyag ugyanúgy bírja majd a feszülést, mint régebben. Persze ilyenkor sem ajánlatos sokáig tartogatni a pisilést, mert amúgy sem egészséges és pl ütés hatására ismét megsérülhet.
2012. aug. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönö szépen a tanácsot, a múltkor eléggé visszatartottam, többet inkább nem teszem, nehogy megint baj legyen, nem szeretnék soha többé katétert.
2012. aug. 22. 10:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem egészséges visszatartani a vizelést, egészséges hólyagnál sem. Ha már kell, akkor menj, mert a nyomás feszíti a szövetet, egy ilyen után pl. nem is tud kiürülni rendesen mert nem húzódik vissza annyira ("kinyúlik" kicsit). De sérült hólyaggal főleg ne csináld ezt, nem tesz jót.
2013. márc. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!