Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorterhelésnél mik a határér...

Cukorterhelésnél mik a határértékek? Az inzuliné meg a terhelt cukorszinté. A 60 meg a 120 perces érdekelne. És mit jelent a magas inzulin?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Cukor terhelés előtt 4,1-5,9

Cukor 120 perc után 4,1-7,8


Inzulinra nincs a papíromon referencia tartomány. Nem tudom, hogy van-e olyan, hogy magas inzulin. Az inzulinnak az a szerepe, hogy ha cukor kerül a szervezetbe, a vércukorszintet állandó szinten tartsa. Vagyis ha eszel, megemelkedik az inzulin szinted. Nekem cukortehrehelés előtt az inzulinom 8,0 mIU/l volt, 120 perc után 23,5. A vércukrom 4,2-ről mindössze 4,5-re ment fel, mivel működésbe lépett az inzulin, hogy szinten tartsa a vércukrot. A cukorbetegek egy részének inuzlin PÓTLÁSRA van szükségük, hogy a vércukorszintjük állandó legyen, ezért gondolom azt, hogy olyan nem nagyon van, hogy "magas inzulin".

2009. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem pmol/l mértékegységben van az inzulin a lapon, légyszi ebben az egységben írjatok határértéket!
2009. júl. 23. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!