Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tapasztaltatok magas inzulin...

Tapasztaltatok magas inzulin értékeket IR vizsgálatnál?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos nagyon magas, a vércukrom éhgyomorra és terhelésre jó de az inzulin éhgyomorra már 22, 120 percre pedig 150!! Sorstársakat keresek bíztató válaszokkal. Ma megyek endokrinológushoz, valószínű lesz gyógyszer, diéta és testmozgás. Egy lombikos beültetésem már volt, de vetéléssel végződött. Most ezt kell gyógyítani. Vajon mennyi idő míg helyreáll a szervezetem??Vékony testalkatú vagyok, a menszim mindig pontos, nem tudom, honnan ez a nagy érték?
2011. ápr. 28. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Kapsz gyogyszert,erre tuti.az hogy mennyi ido mulva hat nem lehet megmondani,lehet fel ev lehet egy is.

Bar nem voltam lombikos ilyen korokben mozogtam es sok sikertortenetet olvastam ezzel kapcsolatban sokakanal segitett hogy a lombikbeultetes sikeres legyen.

2011. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt IR, ÉN is vékony vagyok, kaptam Merckformin XR 500 gyógyszert, az még nem annyira hatott, nem tudtam teherbe esni fél év után sem, és most megemeltük napi 2X750 grammra. Így már biztos, hgoy fog hatni, már nem késik a mensim annyit.

Hogy mitől? Hát nekem pl. mind a 4 nagyszülőm cukorbeteg. Az inzulin rezisztencia a 2. es típusú cukorbetegség előszobája. De ha tartod a diétát, és tornázol 2 naponta, legalább 30 percet úgy, hogy a pulzusod megemelkedett legyen, akkor helyrejössz. Nekem volt már egy laparoszkópiás műtétem is, mert az inzulin rez

2011. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A második válaszolónak írom, hogy sajnos nem fejezte be az üzenetét, vagy valahogy lemaradtak az utoló szavak és ha megkérnélek, írd le a végét még egyszer mert nagyon érdekel, miért volt laparoszkópos műtéted.
2011. ápr. 28. 19:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsi,

én vagyok. Szóval az inzulin rezisztencia okozott nálam PCOS, azaz policisztás ováriumokat. És mivel nem vettem elég komolyan a diétát, tornát, és a metformin adagom sem volt elég nagy, sajnos a cisztáim nem pukkantak maguktól. És mivel mást is meg akartak nézni odabent, (hogy átjárható e a petevezetőm) a petefészkemet megpiszkálták egy forró tűvel, hogy kipukkadjanak. Most fog megjönni először azóta, és utána próbálkozhatunk a bébivel, de mostmár nagyobb adag metformit kapok, és komolyan veszem a tornát is, és tényleg nem szabad cukort, fehérlisztet ennem. A magas inzulin szint miatt sok férfihormon, androgén termelődik, ez meggátolja a peteérést, vagy a tüszőrepedést (nálam ezt csinálta), ezért van a meddőség.

De a jó hírt a végére tartogattam. A barátnőmnek, akinek nagyon súlyos Ir-ja volt, 1 év és pár hónap nagy adag metformin szedés, és mozgás után megfogant a babája, túl van az első trimeszteren.

De nem biztos, hogy neked is cisztás a petefészked, csak lehet. Szóval nincs lehetetlen, és mutatok egy blogbejegyzést: [link] mai napnál van asszem, hogy 3 baba lett ezzel a problémával, pedig talán még metformint sem kapott a mama. Ne félj!

2011. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És bocsi, hogy ilyen hibásan írtam, csak épp költözünk,és rohangálnom kell nagyon kapkodok.
2011. ápr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál, kedves tőled, hogy bíztatsz. A barátnődnek nem kellett diétázni vagy azt csak kifelejtetted véletlenül a torna és gyógyszer mellett?
2011. ápr. 29. 20:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi történt veled azóta?Kaptál gyógyszert?Hogy vagy? Én is súlyos Ir -es vagyok , az én éhgyomri inzulinom 19, a 120 perces pedig 167.7!!
2011. jún. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, szedem a Competact nevű gyógyszert napi 2x850 mg és persze diétázok. Nem viselem túl jól de hát csakis ez hozhat eredményt. Neked mit kell szedni?

2011. jún. 25. 21:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én Metformint szedek, 2*850 mg.ot.
2011. jún. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Mi újság veled? Én szedem a gyógyszert, már a második doboz végénél járok. Jövő héten megyek vissza a drnőhöz, lehet lesz másik vérvétel, nem tudom. Ma a nőgyógyászom azt mondta, hogy legalább egy évig kell szedni a gyógyszert, hogy hasson.
2011. júl. 25. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!