Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék rendesen elaludn...

Hogyan tudnék rendesen elaludni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nagyon nehezen alszom el. Ha a barátom itt van, vagy én ott, és együtt alszunk, minden rendben, egész könnyen sikerül elaludnom. Viszont ha egyedül vagyok a szobámban, csak úgy sikerül nagy nehezen, hogy ég a sólámpám, ami viszonylag keveset fogyaszt, és megy a tévém (beállítom, hogy kapcsolódjon le valamikor, szóval egész éjszaka nem megy). Teljes sötétségben nem tudok meglenni, mert szorongok, félek, rettegek, de magam sem tudom, mitől. A teljes sötétséget a párom mellett is csak úgy tudom elviselni, ha átkarol; így már alszom is.

Altatót nem akarok kipróbálni, de nem tudom, mi lehetne erre a megoldás..

Aki tud választ a kérdésemre, vagy egy kis segítséget nyújtani, nagyon megköszönném!



2012. aug. 18. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen kóros félelemmel célszerű felkeresni egy pszichológust, ugyanis egyáltalán "nem normális", ha egy felnőtt ember ennyire fél a sötétben.

Nálam is megy a pc éjszaka, de nem félelem miatt, hanem egyszerűen filmmel alszok el.


Ha orvoshoz nem akarsz menni, egyszerűen próbálj meg erőt venni magadon. Egyrészt lófütty nincs a sötétben, nem fog megtámadni semmi, nem jönnek kísértetek és ufók.

Másrészt meg fokozatosan. Először megy a tv és a lámpa, aztán csak a lámpa, satöbbi.

2012. aug. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Te... tök ugyan ez a helyzet velem. Van, hogy egész este nem alszom, de olyan is hogy 3-4 óra mire sikerül...


Nálam meg lávalámpa + tévé megy XD De mindig meghosszabbítom az időzítőt, mert nem tudok aludni. Egyébként nem azt nézem, csak jobb érzés, hogy nincs teljesen sötét.


A problémára viszont nem tudok választ adni és engem is érdekelne, mert nagyon rossz. Emiatt már megutáltam az éjszakákat és nem pihenés az alvás, hanem előre félek, hogy most mennyi idő alatt alszom el végre.

2012. aug. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy ötletem nekem igazából lenne:) Fárasszátok le magatokat valamivel! 5 X 100 ugrókötélhajtás, fekvőtámasz, akár szobabicikli, felülések... :-) Utána meg a fürdő is jól lezsibbaszt, ismerősöm szereti, és azt mondja, olyan jó úgy utána bedőlni az ágyba:) Mármint hogy ő nem zuhanyozik, hanem kienged vizet a kádba:) De amúgy a sötétség ellen nem tudok semmit sajnos:S Najó:) Mégegy, de az lemeríti hamar a telefont, és hamarabb is megy talán tönkre:S Amúgy meg kell próbálni kiüríteni a fejedet gondolatokat illetően.:S Ha nagyon agyalok valamin, akkor sokáig tart, amíg elalszom, de ha egyszercsak nem figyelek rájuk, tök hamar el tudok aludni:-) Ja meg mégegy! Nekem van olyan kis lámpám, ami olyan, hogy kör alakú, gyakorlatilag egy gomb. Elemmel működik, egy nyomásra felkapcsolódik a fény - és erős fénye van - kettő gombnyomásra lekapcsolódik:) Aranyos kis dolog:-)
2012. aug. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát!

Tényleg ideje lenne felkeresni egy pszichológust, mert én sem érzem normálisnak a helyzetem, ezt az állandó rettegést a semmitől. Köszönöm a tanácsokat, megpróbálom megfogadni őket! Pl. ezt a "lefárasztást", hátha úgy kimerülök, hogy aztán csak bele kelljen dőlnöm az ágyba. (:


A második válaszolónak: remélem, nálad majd minden rendbe jön majd alvás terén! Sok sikert hozzá. (:

2012. aug. 19. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!