Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A testmagasság függ a környeze...

A testmagasság függ a környezettől?

Figyelt kérdés

Mielőtt válaszolnál olvasd el a teljes leírást! A környezetet nem úgy értem, hogy táplálkozás vagy fizikai hatások, mert ezektől nyilvánvalóan függ. A környezetet itt most KIZÁRÓLAG az emberek magasságára értem, akik körülveszik az embert.


Sokat kutattam a témában, megfigyeltem a régiókra lebontott statisztikák közötti eltérést és azt is, hogy például iskolai osztályokban, de már az óvodákban is, mintha nem mutatna akkora eltérést súlyozott szórással, mint amekkora az eltérés az egész társadalomban.


Olyan, egymástól elválasztott ikreket is láttam, ahol akár 5 centi különbség is van kettőjük között, ami tovább növelte a gyanúmat.


A kérdésem tehát arra irányulna, hogy szerintetek is befolyásolja az embert (akár csak kis mértékben is), AMENNYIBEN a többi tényező (egészségi állapot, környezet, gének, stb.) EGYFORMA, hogy milyen magas emberek között van? Akár úgy, hogy ez aktivál egy olyan gént, amely serkenti a növekedési hormont, akár egy olyan gént aktivál, ami "pihenőt fúj" a növekedési hormon termelésnek.



2012. aug. 19. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kizárt dolog. Ezt a dolgot az ember a génjeiben hordozza. Csupán genetika kérdése, hogy ki milyen magasra nő.
2012. aug. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
engem is nagyon érdekel ez a téma,mert én is sokat gondolkodtam ezen. Hiszen nem fura hogy az iskolában az évveztesek pont akkorák mint nem évvesztesek ?? ha a nem évvesztesek 1 évvel később mentek volna akkor szinte mind magasabb lenne az ottaniaknál....tehát ha a végleges magasságot nem is de a fejlődés ütemét bizonyára :)
2012. aug. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 R. Jacksson válasza:
100%

Amennyire én a témát ismerem, a testmagasság a génektől függ. Amennyiben édesanyád és édesapád alacsony, te nem feltétlenül leszel az, ha a családban van bárki, aki magas (erre van egy jó példám: egyik barátom 190 cm magas, de a szülei nem magasabbak 175 cm-nél. Mint kiderült, a barátom dédnagyapja kifejezetten magas volt (ugyanígy 190 cm körül), ennyit számítanak a gének)


Az ikrek terén én abban a nézőpontban vagyok, hogy valahol abban a hosszú génláncban valami eltérhet, tehát szerintem, ha egy zigótából fejlődtek is ki, ebben az esetben a környezet tényleg szerepet játszhat, de ezt ne vedd készpénznek.


Mindenesetre én a gének terén állok, változtatni ezen csak igazán drasztikus megoldások mellett lehet...


Remélem segítettem:)

2012. aug. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 poiu ***** válasza:
Ilyen hatást a tudomány nem ismer. Jól ismert, hogy gének + kaja - betegség. De a kérdés érdekes, és ki lehet agyalni ilyen mechanizmusokat. Pl. a szex. érés időzítésével összefügg a növekedés, állatkísérletekből pedig tudjuk, hogy a szex érés időzítése függ a szociális környezettől. Kérdésedre: nem ismert ilyesmi, nem valószínű, de kizárni nem merném.
2012. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van -e mintakövetés a testmagasságnál? Lehetséges, ahogy hatással van rád a környezet, így egy elhízott családban valószínű te is többet fogsz enni és túlsúlyos lehetsz. De megfigyelték hogy nevelőszülőkhöz került gyermek elkezdett hasonlítani a szüleire pedig genetikai összefüggés nem volt ugye. Ugyanígy gondolhatsz erre is. Ikerkutatásban is lehet új tényező az ilyesmi. Amit ugye az amerikai visszaélések részben visszavetettek a múlt század talán 70-es éveiben. De látható volt hogy 3-as ikerpár felnőttköri első találkozásánál hogy a befogadó család milyen hatással volt rájuk azonos genommal.
2022. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!