Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csomó a nyakon! Mi lehet ez?

Csomó a nyakon! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam az állkapocs csontom alatt a nyakamon egy borsó nagyságú csomót. Nem olyan mint a zsírcsomó, nem lehet elmozdítani, érintésre nem fáj. Mi lehet ez?

2012. aug. 20. 12:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Semmi, a gégész se nézte meg rendesen, csak legyintett hogy nyirokcsomó....
2012. szept. 27. 08:13
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a helyzet,nekem is van ott egy csomó már elég régen

Néha kisebb,főleg amikor peteg vagyok akkor meg nagyobb lesz:S

És tegnap találtam még 2 csomót a nyakamon bal oldalon,ezek nehezen kitapinthatóak

Ezzel már el fogok menni dokihoz


18/F

2013. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek?
2022. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ugyanígy az állkapocs csontom alatt nem messze, középen találtam egy kisebb csomót pár napja. Mindig piszkálom a nyakamat az ekcémám miatt, és csak most fedeztem fel pár napja ezt, eddig 100%, hogy nem volt ott semmi. Menstruációm pár napja ért véget, de sem menstruáció alatt sem előtte nem volt ott semmi.

Az ekcémám továbbra is viszket a nyakamon, és eddig szteroidos, orvos által felírt kevert gyógyszertári krémmel kentem, de mióta ezt a csomót felfedeztem nem kenem. Lehet, hogy attól lenne? Mellékhatás? Ezt a krémet gyerekként is használtam már pedig, csak most kimaradt sok év az újbóli használat előtt.

Beteg nemrég voltam. Hánytam, ment a hasam, lázas voltam, fájt a gyomrom, de 2 napig tartott és hála az égnek magától elmúlt. Nem szedtem rá semmit. Még akkor sem éreztem ezt a csomót/1,5 hete voltam beteg pont/.

Gyógyszert nem szedek, mikor beteg voltam akkor vettem be 2 szem Cataflamot, illetve menstruáció alatt 1 szem Apranaxot.

Mononucleosisom volt már mikor 17 éves voltam. Akkor nagyon megduzzadtak a nyirokcsomòim, meg a 2 mandulám is, lázas voltam napokig, és nyelni is alig tudtam. Van mandulám, de nem érzem megduzzadva őket/általában egy évben egyszer be szoktak gyulladni így ősz vagy tél tájékán/. Mas tünetem hála az égnek nincs. Páromnak ma reggel mutattam a csomót, kitapintotta ő is. Mondta, hogy érzi, de nem lát mást, csak a szokásosat, hogy ekcémás a nyakam. Mondta ne piszkáljam. Most ezen vagyok, hogy ne piszkáljam. Ha nem múlik nyilván orvos, de nem nagyon füllik hozzá a fogam, mert nem vagyok nagy orvoshoz járòs. Közel 2 éve nem voltam a körzetinél. Ha megfázok általában forró mézes teát iszom, meg fokhagymát eszem forró hùslevessel, és dolgozni is járok ugyanúgy, mert úgysem érintkezem senkivel, egyedül dolgozom.

Mumpszos nem voltam soha.

Lehet most is picit megvagyok fázva, mert az orrom be van dugulva, bár ezt eddig allergiának tudtam be. Remélem simán a nyirokcsomòm szórakozik velem, aztán rövid időn belül el fog ez múlni, és nem kell paráznom.

Egyébként egyszer jártam már hasonlóan, akkor a hònaljamban éreztem csomòt, de egy hét alatt elmúlt hála az égnek.

Remélem ti is jól vagytok, és nem volt semmi komoly!

22/L

2023. szept. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!