Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyorsan kellenének a válaszok!...

Gyorsan kellenének a válaszok! Be menjek kórházba vagy itthon is letudom kezelni?

Figyelt kérdés
lent főztem ... tesómnak és az olaj tűz forró volt és véletlen meglöktem egyik kezemmel azt az edény amibe volt és mind a lábamra ömlőt a lábszáramra nagyon fáj éget..eléggé piros..be menjek a kórházba vagy van valmi kenőcs ami segíthet(?) a szüleim nincsenek itthon dolgoznak és cska este érnek haza
2012. aug. 22. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Tessék, hátha ez segít:


[link]


Először is hűtsd! Hogy kórházba kell -e menned arra meg csak akkor fogsz választ kapni ha leírod milyen fokú és mekkora felületű az égés. Így látatlanba senki sem fogja tudni megmondani.

2012. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Engedj rá hideg vizet fél óráig legalább most azonnal, aztán nem ártana bemenni vele, hogy ott adjanak rá valamit.

De a hideg víz alá rögtön dugd be, az megelőzi a nagyobb bajt.

2012. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
már vízbe van háát akkora hogy a lábszáram szembe lévő felét nem tudom másképp leírni az teljesen éget.:s és ilyen piros hólyagos vagy milyen
2012. aug. 22. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor ez kórház, csak egy fél órát azért hagyd vízben.
2012. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor ez valószínűleg másodfokú, ha nem túl nagy a terület nem kell kórházba menned. Hűtsd le és kenegesd mézzel vagy tojásfehérjével.
2012. aug. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
felhívtam egyik rokonom azt mondt aha teljfölt jégihdeget kenek rá az nem jó? mert én már két doboz tejfőlt magamra kentemés nem rossz érzés..:DD
2012. aug. 22. 18:54
 7/10 anonim válasza:

a tejfölös megoldásról már hallottam . de én olyanról tudok hogy, ha a NAP égeti meg valamelyik testrészedet akkor kell rá tejföl kenni .. de ha már hólyagos akkor ez már másodfokú égési sérülés .. a biztonság kedvéért menny be a kórházba ! nem történik semmi ! :)

U.i. : javítsatok ki ha hülyeséget mondtam !

2012. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
semmit nem szabad rákenni azt csináld hogy a nyitott tenyereddel ki kell mérni hány százalékos börfelület éget meg bele rakd fölé a nyitott tenyeredet az ujjaidat ne számold bele és ha a tenyered kiterjedése akkora mint az égett börfelület az 1%-ot jelent és akkor kell sürgősen orvoshoz menni ha meghaladja az 5 %-ot
2012. aug. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat de persze be jöttem a kórházba bent is tartanak mert nagyon szétégette a lábamat..de még otthon voltam kipróbálam a mézet és a többit is mondjuk sokat segített mert nem fájt anyira köszönöm a válaszokat..!
2012. aug. 22. 22:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Mielőbbi gyógyulást kívánok, ügyes voltál, hogy nem halogattad.

2. voltam

2012. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!