Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a sarkammal...

Mit csináljak a sarkammal hogy gyorsan visszanőjön a bőr? Nagyon fáj.

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy úgy néz ki a sarkam, mintha lett volna rajta egy nagy vízhólyag és azt kilyukasztottam volna. Nem tudom, hogy volt-e vagy sem.. Ez az egész kb. 30 perc alatt ment végbe amíg elmentem a boltba és vissza, annyira feltörte a cipő a lábam. Nagyon csíp ha hozzáérek, ezért még fertőtleníteni se tudom. Sebtapaszt nem tettem rá, azért hogy gyorsabban gyógyuljon. Ha muszáj képet tudok mellékelni, de szerintem nem szükséges, elég ronda látvány.

2012. aug. 30. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Köré egy kis Betadine, és azért ragaszd le, úgy hamarabb gyógyul, kevésbé fertőződik. Néha pedig ha nem járkálsz hagyd levegőzni. Talán hámosító kenőcs esetleg? Bepanten vagy valami hasonló, de nem tudom én ezeket nem szoktam használni.
2012. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ. megpróbálom.:)
2012. aug. 30. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Tehát már nincs rajta a bőrréteg ami a vízhólyag felett van/volt?


Arra figyelj hogy semmiképp ne tedd vízbe úgy hamarabb gyógyul!

Nekem is volt ilyen a talpamon, egy 5 forintos érme nagyságú, vízhólyag volt, de nem vettem észre, és kiszakadt, de úgy hogy le is jött egy vastag bőrréteg, kicsit vérzett is és iszonyúan fájt, főleg első éjjel.. Nem irigyellek. Én hintőporoztam, mert nedvedzett is. Mikor járkáltam leragasztottam, meg leukoplasztot tettem rá, így védve a kosztól, pár nap után már nem volt semmi gond. Ha nem nedvedzik akkor kenheted Neugranormonnal is. Seb nem lesz rajta.

2012. aug. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ.:) igen, sajnos lejött róla a bőr szóval nincs rajta semmi.:/ a bőr az ott van a 'seb' alatt, letépni nem tudom, mert borzalmasan fáj. majd ha jobb lesz levágom egy kisollóval. köszi még 1x
2012. aug. 30. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!