Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám helyrehozni a...

Hogyan tudnám helyrehozni a beszélésem közbe a R betű kiejtését?

Figyelt kérdés

mert jelnleg ez nem megy.. :( és elég ciki amikor olyan szót mondok..

16 éves fiú vagyok és a középsuliban néha kicinkelnek mert nem tudom kimondani a R betűt :( Ha próbálom, akkor kitudom mondani, de nem úgy jön mint a többi betű, hanem oda kell rá figyelni, és ráadásul ha odafigyelek akkor is olyan erőltetett R betű jön ki a számból..

És én általába nem szoktam erre figyelni beszélgetés folyamán hogy jól mondjam ki.. ennek úgy kéne mennie reflexből mint a többi betűnek.

És eléggé rosszul érzem magam, amikor elkezdenek piszkálni..

ők a r betűt h betűnek értik, és pl ha raktárt mondok azt hallják hogy haktáh..... szóval elég cink

10 évesen jártam logopédushoz de nem segített.. :(

próbáltam már rögzíteni telefonomra amikor beszélek ilyen R betűseket, de én R nek hallom. érdekes..

szóval nem úgy képzem a betűt, hogy a felső fogamhoz nyomom a nyelvem, hanem a torkommal(gége) vagy nemtom..


légszives adjatok tanácsokat hogyan lehetne ezt jól megtanulni, és odafigyelés nélkül is kidudjam azt pl mondani bármikor hogy répa, retek, mogyoró :) nagyon boldog lennék ha sikerülne..


2008. máj. 13. 18:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Raccsolsz egy kicsit,ezzel tanulj meg együtt élni.A férjem megtanult.Bár,az egy kicsit zavar,hogy nem adhatjuk a Hunor nevet a fiunknak,mert ő nem tudja kimondani,de ez legyen a legnagyobb baj.Én meg a t betűt mondom furán,és az egyetem alatt is piszkáltak vele a pesti bunkók,akiknek fura volt,hogy valaki tájszólással beszél.

Amúgy meg azki azért cikiz mert raccsolsz az egy igazi hülye!

2008. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

mit jelent a raccsol kifejezés?

most bírjam még ki 5évig a suliban úgy hogy esetleg néha piszkálnak? bár nemtom majd felnőnek..

a férjed még a mai napig se tudja kimondani a R betűt, és semmi baja nincs ebből? mármint.. nem cikizik ki meg semmi?

2008. máj. 13. 19:50
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A raccsolás az, ahogy beszélsz. Régen az "úri" világban divatból csinálták a gazdagok. Nézd meg a Mágnás Miska című filmet, vagy néhány Latabár filmet!

Vagy hallgasd meg Farkasházi Tivadart, ő is együtt él ezzel a hibával!

2008. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Így van, raccsolásnak hívják azt a beszédhibát, ami Neked van. Ez nem tragédia, nem vagy vele egyedül, aki ezért cikiz, az hülye, ne törődj vele, minek barátkoznál idiótákkal? Barátkozz azzal, akit ez nem érdekel, mert aki normális, az nem törődik vele.

Esetleg: A németek kicsit, a franciák nagyon raccsolnak a nyelvük sajátosságaként. Tanuld meg ezt a két nyelvet (a francia könnyebb), a kiejtésben kifejezetten a segítségedre lesz, hogy Te alapból raccsolsz. Aztán aki cikiz, annak mondj valami cickizést Te is -mondjuk franciául. Aztán leshet, hogy mit mondtál, ne fordítsd le, hadd zavarja, téged is zavart, amikor piszkált. :))

2008. máj. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Így van, sok ember raccsol, ki kicsit, ki nagyon, köztük híres emberek is. Ha cikiznek, akkor nevess magadon te is, akkor egy idő után megunják. Az a legjobb védekezés, ha te magad csinálsz belőle viccet, akkor nem lesz értelme a cikizésnek és abba is hagyják. Ha nagyon zavar, keress egy logopédust (ő a beszédfejlesztéssel foglalkozó szakember, pl. apukám is ezzel foglalkozik). De érdekes, a beszédhibás gyerekeket oviban már szűrni szokták, és el is viszik őket logopédushoz. Kérd meg anyukádat, hogy vigyen el, akár a háziorvosod is megmondhatja, hogy hol van ilyen szakember. Bár a logopédus igazából pedagógus, nem annyira az egészségügyhöz van köze. Tanárodtól is kérdezheted, hogy ezzel a problémával kihez fordulj. De ha nem beszédtechnikai hiba miatt raccsolsz, hanem szervi oka van, akkor a logopédus sem tud segíteni. Igaz, te azt mondod, hogy ha figyelsz, akkor ki tudod mondani az R betűt, tehát lehet, hogy a szakemberrel történő gyakorlás segítene. Ha nem, akkor tényleg meg kell tanulni együttélni vele. Pl. tudatosan kerülöd azoka a szavakat, amikben R betű van. Nem azt mondod, hogy gyerek, hanem hogy kislány vagy kisfiú, nem mondod birka, hanem hogy juh :) Erre oda lehet figyelni, és akkor sokkal kevésbé okoz gondot, kevésbé feltűnő.
2008. máj. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

:) hehe :D


innentől kezdve szarok rá hogy ki mit gondol

ja és mostanában kerülöm a r betűs szavakat.. csak akkor van gond ha magyarórán olvasni kell hangosan, és mindjuk a mondat így szól: Régen amikor még a rókák is jártak.. na az ciki de nem fog érdekelni :) Hégen amikor még a hóhák is jáhtak :) :D nem érdekel.

köszi a válaszokat és együttélek ezzel a hibával!

2008. máj. 15. 15:07
 7/18 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem azt még próbáld meg, hogy direkt odafigyelsz rá és gyakorlod beszéd közben is tudatosan! Ha otthon vagy például vagy olyan társaságban, ahol nem piszkálnak érte direkt próbáld meg kimondani! Azt írtad, amúgy sikerül, csak a beszéd közben nem. Próbálgatsd, és ha odafigyelsz rá, szerintem, előbb-utóbb rászoksz és mindig figyelsz majd az ejtésére. Meg csak úgy pörgetheted is otthon, ha egyedül vagy, mint amikor a kisgyerek autósat játszik (RRrrr!) és előbb-utóbb beszéd közben is sikerülni fog! Amúgy nekem meg a s betű (hang) és társai okoznak problémát. Néha olyan mintha fütyülnék...jól kipucolja a fülem néha olyat sípol :D Ha tényleg megtettél érte mindent, gyakoroltál meg minden és nem megy ne foglalkozz vele. Mondd azt hogy a Farkasházy Tivadar a példaképed :D Ő jó fej és erősenn raccsol, sztem vicces és aranyos! Üdv!
2008. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is ilyen beszédhibával küzdök,úgyhogy nem vagy egyedül.
2010. febr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Én is vagyok 13 vok én is így beszélek elég ciki de az igazi barátok nem cikiznek vele :):D
2011. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
én sem tudom kimondani az R betűt, 15 éves lány vagyok.. szerintem annyira nem ciki, nem tehetek róla, ha valaki cikiz, hát ez van.. az igaz barátaim nem piszkálnak vele.. és sokan még aranyosnak is tartják :DD
2011. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!