Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy Transzexuális lány vagyok,...

Egy Transzexuális lány vagyok, aki még jelenleg sajnos fiú. A szüleim nem támogatnak semmiben, sőt, szerintük nem vagyok normális. Mit tehetek? Egyre fiúsabb kezdek lenni.

Figyelt kérdés

Én még iskolába járok, de egyre jobban kifutok az időből, amikor még a hormonális beavatkozás jó eredményt fejthet ki. fiúsodom, és ez szörnyü. NEM VÁRHATOK ADDIG AMÍG ELKÖLTÖZÖM ITTHONRÓL! Valaki tudna valami ötletet mondani, hogyan lehetne a kezelést megkezdeni, támogatás nélkül? Hova kéne mennem először? Mi lenne az első lépés? Az a helyzet hogy még szinte gyerek vagyok, soha nem intéztem semmit ilyen ügyben. Még csak azt sem tudom milyen orvoshoz kell fordulnom. Mennyire drága a hormonkezelés? Diákmunkából össze lehetne hozni, Ha diákmunkára szeretnék menni hova kell mennem? Mit kell hozzá vigyek?


Minden segítséget megköszönök!


18L



2012. aug. 31. 17:02
1 2 3
 1/25 Mókusgyilkos ***** válasza:
fogalmam nincs h ez konkrétan hova tartozik de valahol a plasztika a neurológia és az endokrinológia közt van. sztem a 3. és az 1. a legvalószínűbb.
2012. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%
Igazuk van, nem vagy normális. A transzszexualitás személyiségzavar (ha jó szót használok), ezért a "milyen orvoshoz kéne fordulnom?" kérdésre a válasz: pszichiáterhez.
2012. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Mókusgyilkos ***** válasza:
19%
és már nem azért de: na ná h nem vagy normális. ne is áltasd magad azzal h az vagy. de hát ez van sprite így sikerültél.
2012. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem nem. már rég kimutatták hogy a Transzexuális embereknek az agya inkább női, mint férfi. sajnos ez van. ez nem elmezavar... 1 es. és olyant hol találok? hogy kellene elindulnom? Nagyon jó lenne egy segítő kéz.
2012. aug. 31. 17:08
 5/25 A.Romanov válasza:
72%
A szexualitás nem választás kérdése, a kromoszómáidat képtelen vagy változtatni.
2012. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Mókusgyilkos ***** válasza:

2.: ez hülyeség. biológiai okai is vannak az agy [a nemhez képesti] rendellenes fejlődése.


és a pszichiáter a klinikai esetekkel foglalkozik. a személyiség zavarokkal a pszichológus szórakoztatja magát.

2012. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Mókusgyilkos ***** válasza:
hol hol 1 kórházban. elmész a körzeti orvosodhoz és tőle megkérdezed mit tudjam én. v vársz 7 évet és jössz utánam amcsiba aztán ott majd tudom h kikkel dolgozok XD
2012. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Figyi nem igazán voltam hasonló helyzeteben... (nem is szeretnék). De azért megpróbálok segíteni. Szóval endokrinológust hol találsz? Google-ban nézz körbe, hogy a környezetedben hol van. Állami kórházak többségében van. (és gondolom felnőtt endokrinológust keress, ő foglalkozik a hormonokkal. Bár ált. pont helyrerakni szokták a hormonszintet, ez nem tudom TB támogatott eljárás-e. Gyanítom nem az). Remélem segítettem valamit ;) sok sikert!
2012. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
a Körzeti orvosom, az a házi orvosom? még nem mentem át felnőtt orvoshoz, mert 19 éves koromig maradhatok gyereknél... ott nem tudom mennyire tudnak segíteni ebben. de akkor lehet át kell iratkoznom felnőtt orvoshoz. azt ők megmondják kihez kell mennem? az a baj hogy ezek a papírjaim meg a szüleimnél vannak, és ha elkérem, tuti kérdezősködni fognak.
2012. aug. 31. 17:15
 10/25 Mókusgyilkos ***** válasza:
39%

oké azért h 18 évesen ennyire ne legyél képben a világról XD


am: édes m1 mert a plasztikai sebészetet úgysem úszod meg. + lesz itt még papír munka szrásig. név változtatás anyakönyvi kivonat személyi, adószám, OM azonosító, taj szám stb stb. ha nem tudod h a körzeti és a házi orvos ugyanaz-e akkor kétlem h ebben 1edül eligazodnál. úgy h a szüleiddel kell dűlőre jutni.

2012. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!