Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egyre csak rosszab...

Mit tegyek? Egyre csak rosszabb és rosszabb. SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Folyton fáj a gyomrom. Most is. Időnként elmúlik, hosszabb az az idő, amikor visszatér. Valamit érzek a torkomban. Egyik pillanatról a másikra jelentkezett... Sav lehet? Minden este fáj a gyomrom, de ma egész nap rosszul voltam. Mitől lehet? Mit tegyek?
2012. szept. 1. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, sav lehet, amit a torkodban érzel. Szokott hányingered lenni? Szoktál csuklani? Sokat kell böfögnöd?, stb. Ezek mind a refluxra utalnak - nekem is az van.


Szerintem menj el Dokihoz minél hamarabb, mert a refluxszal nem jó várni. Kikezdi a gyomrot. Segít, ha egy kis (2 kiskanál) szóda-bikarbónát feloldasz egy pohár vízben és megiszod. Persze ha elmész Dokihoz és tényleg refluxod van, fog felírni gyógyszert és akkor az fog segíteni. Én is szedek savlekötőt és nagyon jól használ!


Segít még, ha ilyenkor, mikor így ég a gyomrod, eszel pl. kenyeret, vagy ami felszívja a savat. Nem árt, ha figyeled, hogy melyik ételek fokozzák a rossz érzést. A savas ételek, a szénsavas üdítők, rágó, gyümölcsök - ezek mind nagyon termelik a savat. Mióta elhagytam ezeket, kicsit jobb a helyzet.


Jobbulást!

2012. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy sokszor kell, keveset étkezni. Akkor nem terhelődik meg a gyomrod. ...és lefekvés előtt egy órával már nem tanácsos enni.
2012. szept. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szódabikarbóna? Nem segített?
2012. szept. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hű, ez így nem túl konkrét. Mióta fáj? Milyen fajta gyomorfájás? Égés vagy szúró fájdalom, tompa vagy görcsös?


Miket eszel?


Sav akkor lehet, ha pl. sok szénhidrátot (csoki, cukrok, tészta, krumpli, kenyér) ettől. Ezek elsavasítanak.


Étkezési szódabikarbóna vízben feloldva (szinte semmi íze sincs), segíthet. De pl. a citromos víz (egy citrom belefacsarva egy pohár vízbe; ne citromlé!) is jó lehet, mert lúgosít.


Emésztésed rendben?

2012. szept. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A refluxtól nem kell félni, gyógyszert ne szedj rá, mert lúgosítással (sok ZÖLD zöldség, citromos víz) simán kezelni lehet. Ne mérgezzük a testet vegyi anyagokkal, ha nem égetően szükséges.


Nekem is volt, simán elmúlt ezekkel. Soha nem szedtem rá gyógyszert.

2012. szept. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1: amit az elejen irtal az osszes kerdesedre a valaszom igen.

Dokinak nagyon sokat voltam mar, nem egy fajtanal, nem tudtak mondani semmi olyat, a nogyogyaszom irt fel Quamatel mini-t. Szinte semmi nem segit (algopiryn, nospa, quamatel...)

2012. szept. 2. 00:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt refluxom, aztán valamitől elmúlt.

Kialszod magad rendesen? Nekem akkor jön elő amikor több napig nem pihenem ki magam.

Én aloe gélt iszom rá egyébként is szoktam csak olyankor többet.

2012. szept. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
3.: meg nem probaltam szoda-bikarbonat. 16 evesek ihatjak?
2012. szept. 2. 00:19
 9/11 A kérdező kommentje:

4.: ugy konkretan nem olyan minden napi rendszeressegu. Jo par eve minden evben elojon egy idoszakban de akkor nagyon sokaig tart. Amiota ez az ev elkezdodott, nagyon rovid (max 1 honap) szunetekkel jelentkezik leggyakrabban este, de elofordul nappal, illetve reggel is. Sokszor tompa fajdalom, de elofordul hogy erzek egest is belul.

Amiket felsoroltal azt szinte mindet eszem. Habar mostanaban odafigyelek hogy mit hogyan, megsem valtozik semmi. Regen nagyon sok tejet ittam. Lehet tejerzekenyseg? Emesztesem nincs rendben

2012. szept. 2. 00:23
 10/11 A kérdező kommentje:
5.: koszonom a tanacsot, en sem vagyok oda a gyogyszerekert foleg nem ilyen fiatalon!
2012. szept. 2. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!