Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sarokfájdalmat/sarkantyú/mivel...

Sarokfájdalmat/sarkantyú/mivel lehet csillapítani?

Figyelt kérdés
KB.fél éve szenvedek a sarokfájdalomtól,ilyen gyógyszer,olyan gyógyszer,de semmi nem szüntette meg.Aztán már ott tartottam,hogy nem csak járáskor fáj,hanem nyugalmi állapotban is.Elküldtek röntgenre,ahol kiderült,hogy mindkét lábamon a sarokcsont talp felőli részén csontkinövés van 5és 7mm.Még most megyek majd Orthopédiára,de tudna valaki addig is valami jó fájdalomcsillapító gyógymódot ajánlani?

2012. szept. 3. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem másfél éve van, de sajnos igazából nem tudnak semmit csinálni vele. Kaptam még tavaly olyan speciális sugárkezelést /6 alk./ az még jobban előhozta.A lakásban sem tudok mezitláb járkálni, zselés talpbetét javasoltak és magasított talpu legyen a cipőm.Az erre felírt fájdalomcsillapitó ideig-óráig használ, de a frontokra, a terhelésre a sok járkálásra mindig megerősödnek a fájdalmak.Ráadásul nekem megmondta az orvos,hogy még a műtét sem igazán szokott végleges gyógyulást hozni.Pl. most is annyira fáj. Amit még használni szoktam, némiképp bevált a JÉGZSELÉ,ezt ajánlom,próbáld ki.
2012. szept. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyjából másfél-két éve vannak ilyen gondjaim. Én a következő tanácsokat tudom írni azoknak, akik esetleg rákeresve megtalálják ezt:

Orvosi kezelések:

1. Lökéshullám terápia: Lényegében halottnak a puszi kategória. Tapasztalatom szerint azon túl, hogy maga a kezelés elég fájdalmas, semmit sem ér, pedig több héten keresztül jártam. Nem érdemes rá sem időt, sem pénzt pazarolni.

2. Ultrahang: Ez már használt és maga a kezelés sem jár semmilyen fájdalommal, azonban mindössze 10-15 %-os javulást lehet csak vele elérni.

3. Röntgen besugárzás: Nekem ez volt a legjobb eddig. Bár sajnos ettől sem múlt el teljesen, mégis, egy olyan jó 80-85%-os javulást lehetett vele elérni, tehát a megmaradt fájdalom már bőven tűréshatáron belül volt. Maga a kezelés sem fáj és mindössze néhány másodpercig tart. A gond vele az, hogy maximum kétszer lehet ismételni, hiszen nem veszélytelen, röntgensugárzásnak teszi ki a sarkat.

4. Szteroid injekció a sarokba: Ilyen kezelésem még nem volt. Viszont akinek igen, azok egyöntetűen pozitívan nyilatkoztak róla. Állítólag ez a legjobb, a rokonságomban két olyan ember is van, akiknek ettől múlt el teljesen. Maga a kezelés viszont állítólag nagyon fájdalmas, ám csak pár másodpercig tart. Más kérdés, hogy a kortikoszteroidoknak komoly mellékhatásai lehetnek, így sajnos ennek is. Így ki-ki döntse el, hogy érdemes-e bevállalnia.

5. Műtét: Ilyenem se volt szerencsére. Erről egyhangúlag az a vélemény - még az orvosoknak is -, hogy nem sokat ér, lényegében csak egy utolsó "mentsvár". A gyulladt kollagén szalagot választják le néhány helyen a sarokcsontról, hogy ne terjedjen át a gyulladás. Teljesen azonban nem lehet leválasztani, ráadásul maga a műtét utáni állapot is igen fájdalmas, ezért ezt csak akkor javasolják, ha már tényleg nincs más megoldás mert semmi sem használ, a fájdalom pedig elviselhetetlen. Sajnos nagy eséllyel ez sem fog használni, vagy csak ideig-óráig.

Otthoni és saját terápia:

Sokan ezeknek nem tulajdonítanak jelentőséget, pedig tapasztalatom szerint igenis van.

1. Gyulladásgátló krémek, jégzselé krém: Hatásuk lényegében minimális, szinte semmi, maximum kiegészítő kezelésként ajánlhatom más mellett.

2. Jegelés: Nagyon óvatosan kell csinálni, mert ha túlzásba visszük akár árthat is! Ha jól csináljuk akkor viszont használ. Kipróbáltam a jegelőzselével töltött zacskókat is, de ezek szerintem nem sokat érnek. Alig tartják a hideget a hűtőből kiemelés után, ráadásul hamar kidurrannak. Én ezek helyett a mirelit zöldségeket javaslom, főleg a borsót, vagy a zöldbabot, mert ezek oszlanak el a legmegfelelőbb formában a sarok körül, szépen körbevéve azt a jegelés esetében. 5-10 percnél nem szabad tovább jegelni! Azonban ha pihentettük kicsit a lábunkat akkor nagyjából 10 perc, negyed óra után meg lehet ismételni a jegelést, három-négy esetben, több nem ad nagyobb hatást tapasztalatom szerint.

3. Tornáztatás, feszítés: Bármilyen hihetetlen is, szerintem ez a leghatásosabb az otthoni kezelések során! Elsősorban a feszítés használ. Ezt úgy csináljuk, hogy egy törülközőt teszünk a talpunkra, majd kinyújtjuk előre teljesen a lábunkat és a törülközőt mintegy gyeplőként használva hátrafeszítjük a lábfejünket és 8-10 másodpercig tartjuk. 5-10 alkalommal lehet ismételni 10-15 másodperces szünetekkel. Ez sem lesz fájdalommentes, viszont használ. Lényegében a gyulladt kollagénszalag megvastagodásának tartunk ellent vele, ami tapasztalatom szerint kifejezetten jótékony hatású. Egy másik módszerrel is lehet nyújtani, hasonlóan mint ahogyan a futók szokták. Elölről nekitámaszkodunk valaminek, mondjuk a falnak, vagy ajtónak, ajtófélfának, majd hátrafelé kinyújtjuk a lábunkat úgy hogy a sarkunk ne érjen le és szintén feszítjük. Fokozhatjuk a feszülést, ha behajlítjuk előre a lábfejünket, térdünket, miközben ránehezedünk a lábfejünkre, mintha lépni akarnánk egy nagyot, de persze nem lépünk, hanem úgy hagyjuk egy ideig. 4-5 alkalommal lehet ismételni, kb. fél percig, nagyjából egy perces szünetekkel. Napjában két-három alkalommal csinálhatjuk, mondjuk reggel és este, vagy akár délben is.

Cipő:

1. Fontos, hogy ne használjunk lapos sarkú, vékony talpú cipőket. Bár tudom, hogy ezek nagy divatok a nők körében, de sajnos ezek fokozzák a fájdalmat és a panaszokat.

2. Érdemes lúdtalpbetétet használni, főleg parafa vagy más rugalmas betéteket, melyek könnyűek és puhák, vagyis nem nyomják az amúgy is fájdalmas sarkat, mint pl. a fémből készült kemény betétek. Ezeket boltban meg lehet vásárolni, orvosi rendelvény nem kell hozzájuk.

3. Érdemes puha talpú cipőket hordani, főleg olyanokat, melyeknek a talpa ún. memory foam (emlékező hab) bélelésű. Ilyenek pl. a Skechers cipők túlnyomó többsége, ráadásul ezek többségében nem is túl drágák.

Remélem tudtam segíteni.

2017. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem személy szerint sem az ultrahang, sem a röntgen nem segített semmit, ellenben az ördögcsáklya krém igen. +Lúdtalpbetét hordása.
2018. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Újabb tapasztalat:


Azóta túl estem néhány injekciós, szteroid kezelésen is. Az én tapasztalatom az, hogy egyáltalán nem fáj maga a kezelés, az injekció, de ez valószínűleg egyén függő lehet, mert az unokatestvéreim mindketten nagyon panaszkodtak miatta. Az injekció hatása szinte azonnali. Másnapra már egyáltalán nem fájt a sarkam. Viszont a kezelést ismételni kellett, még három alkalommal, mert sajnos mindig visszajött olyan 1-2 hónapon belül. Utána viszont szép lassan elmúlt. Én nem tapasztaltam eddig káros hatást a szteroidtól, de nyilván ez is egyén függő lehet és persze nem mind azonnal jelentkezik. Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy ez helyi kezelés, vagyis nem intravénás és nem az egész szervezetünket érintő, ezért lehet minimális, vagy semmi a mellékhatás is. Tehát én azt tudom írni, hogy nem érdemes a szteroid hatásai miatt annyira aggódni, hogy ne engedjük a sarkunkat azzal, helyileg kezelni.


Új tapasztalat, hogy a lábáztatás is nagyon jót tesz. Sokszor és hosszan érdemes áztatni, közben lehet kombinálni a már fentebb általam megírt jegeléssel és nyújtással.


Végül; Ne tévesszen meg senkit, hogy esetleg kenegeti valamivel, azután egyszer csak elmúlik. Ez nem a kenegetéstől van, hanem a kiegészítő orvosi kezelés utóhatása lesz, vagy pedig magától elmúlik, mert ritkán ugyan, de ez is előfordul. Nekem anyai ágon szinte az egész családomat érinti ez a betegség, úgyhogy tisztában vagyok vele sajnos. Tehát az előttem írónak is valószínűleg az ultrahang ill. a röntgen kezelés volt hatásos, csak nem azonnal, hanem bizonyos idő elteltével reagált pozitívan a szervezete a kezelésekre. Még egyszer; semmilyen krém, kenőcs, jégzselé kenőcs, vagy egyéb házipatika, kuruzslás, nem hatásos sajnos erre a betegségre! Magától viszont valóban elmúlhat, általában hosszabb idő után, ami lehet akár egy év is. Ez alatt azonban a legtöbb ember nyilván orvoshoz fordul.

2019. ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!