Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor érdemes orvoshoz forduln...

Mikor érdemes orvoshoz fordulni a székrekedéssel?

Figyelt kérdés
kisebbik gyermekemnek nehezen megy a székelés, ingere van, de nem mozdul kifelé, próbáltuk már "kaparni", amit lehetett, ellazulni, de csak vérezni kezdett (gondolom a feszüléstől) mit lehet ilyenkor tenni? meleg víz, glicerines kúp, ezek hatnak, lazítják megkeményedett részeket? mikor érdemes orvoshoz fordulni? három napja volt utoljára széklete.

2012. szept. 5. 01:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Reggel menjetek el az orvoshoz
2012. szept. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad mennyi idős a gyermeked? A székelés elősegítésére több módszer van. Ha a kaki a végbélnél van besülve, nagyon jó az un. pezsgőkúp, ami gyakorlatilag kirobbantja a kakit. A glicerines kúp a bélmotilitást fokozza, ezáltal segít a széklet kiürítésében, de nem puhítja föl. A stadalax kúp szintén jó. Ha olyan szintű a besülés, hogy lentről hiába segítünk ( a vastagbélbe van elakadva a széklet), akkor szájon át kell adni székletlazítót, erre jól bevált a Leavolac szirup. Ha rendszeres ez a problémátok, akkor az utóbbi adagolását célszerű napi szinten folytatni. A legjobb azonban, ha odafigyelsz az étkeztetésre, hogy sok rostosat ill. székletlazítós élelmiszereket kapjon a kicsi, mert hosszú távon ez a megoldás. A rendszeresen adott kúpokhoz, hashajtószerekhez hozzászokik a szervezet, és ez a természetes bélműködés kárára megy.
2012. szept. 5. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ez visszatérő gond, akkor érdemes vele már minél előbb szakemberhez fordulni.
2012. szept. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 03:14-es vagyok ismét. Mindenképp konzultálj a gyermekorvossal a megfelelő kezelésről.
2012. szept. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te jó ég? itt kérdezgetel, amikor ilyen nagy probléma van a gyerekkel? Mikor akarod az orvoshoz elvinni? amikor bélcsavarodást kap?
2012. szept. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem egy jó langyosvizes beöntés segit..
2012. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
még aznap reggel elvittem orvoshoz, minden rendben van most már! köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 9. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:
A 2. válaszadó vagyok. Örülök, hogy minden rendben! Remélem ez csak átmeneti probléma volt, és menni fog a kakilás a gyermeknek!
2012. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!