Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiment a térdem. Mennyi az...

Kiment a térdem. Mennyi az esélye, hogy újra kiugrik? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tegnap futottam, elestem, és nekiment a kerítésnek a jobb térdem, aztán teljesen jobbra ment. Elestem, mind a két lábam behajlítottam, és úgy feküdtem a földön. Ordítoztam, mert rohadtul fájt, apum kijött, és visszatette a helyére. Nagyon megijedtem, rohadtul fájt, és a látvány is nagyon megijesztett.. :S Az meg rátett egy lapáttal, hogy anyám hívta rögtön a mentőket, ordítozott, a nővérem meg elkezdte oktatni apámat, hogy nem szabad visszatenni, csak orvossal. Bevittek a sürgősségire, begipszelték a lábam. Mondta az orvos, hogy jó, hogy apám ott volt, és helyesen visszatette, mert minél hamarabb visszateszik a helyére, annál kevesebb az esélye, hogy roncsolódik a térdem, vagy valami ilyesmi. Gyakorlatilag apám mentett meg :) Szerintetek mennyi az esélye, hogy könnyebben kiugrik a térdem? Nagyon félek attól, hogy mégegyszer kiugrik, másodszorra műteni kell :S
2012. szept. 6. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos meg van az esélye, hogy ismét elmozdul az izület.

Amint helyrerázódsz ( gipsz, utána GYÓGYTORNA), érdemes lenne egy ortopéd szakorvosnak megmutatni a térdedet.

Ha újra futni kezdesz, vegyél magadnak térdvédőt, ami stabilizál.

Egyébként ha a gipszet levették é elkezdesz járni gyógytornára, a szakember segítségével meg fogjátok erősíteni a térd körüli izmokat, illetve ad neket jó ok tanácsot, hogy miként sportolj, stb.... :)

2012. szept. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:-) de nagyon félek :S :-(
2012. szept. 6. 19:36
 3/4 anonim válasza:
Nekem síelés közben ment ki a térdem, és ott a pályán tették vissza, nagyon fájt. De utána nem csináltak vele semmit.Kettő és fél hónapig sántikáltam de most már nagyon jó. Nemrég mentem vissza az orvoshoz és azt mondta hogy nagyon jól visszarögzült sőt szinte azt is lehet mondani mintha meg sem történ volna :) Kérdeztem hogy térdrögzítő kell-e síeléshez: azt mondta h nem kell, de biztonság kedvéért veszek térdrögzítőt :D
2012. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az "jó" :Dsikeresen tegnap ismet kificamodott a terdem. Amilyen gyorsan kiugrott olyan gyorsan tettem vissza. Orvos szerint nem kell vele semmit sem csinalni, ez varhato volt, csak jegelni kell es faslizni :)
2014. dec. 21. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!