Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kicsi vagyok. Valóban leszázal...

Kicsi vagyok. Valóban leszázalékolnak vele?

Figyelt kérdés
141 cm a magasságom csupán. És ez miatt sokszor megkaptam már, hogy ebből kifolyólag nem vesznek fel dolgozni. Nemrég többször is feltették nekem a kérdést, hogy miért nem százalékoltatom le magam. Így szöget ütött a fejembe: Valóban van ilyen?
2012. szept. 6. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem, de kérdezd a háziorvost. Ha az alacsonyságnak betegsg az oka, esetleg akkor, egyébként amíg van kezed lábad, és nem fáj sehol, nem százalékolnak le emiatt.
2012. szept. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Betegség az oka, gyermekkoromban anyukám sokszor vitt orvoshoz ez miatt. Parirom is van róla, igaz még '95-ben adták ki. De mivel a helyzet nem változott, gondolom egy kivizsgálás után adnak majd frisset.Egyéb komoly bajom nincs, csak munkakeresésnél okoz főleg gondot. Illetve, gyermekeim születésekor azt mondta az orvos, hogy a magasságom miatt csak császárral szülhetek.
2012. szept. 6. 12:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezzel nem fognak leszázalékolni. Azt fogják mondani, hogy keress olyan munkát, ahol nem számít a magasság ( pl. végezz szellemi munkát - a székről eléred a billentyűzetet, telefonálni tudsz, menj el ügyfélszolgálatosnak)

Tapasztalatból mondom, hogy ennél sokkal súlyosabb betegségekkel sem százalékolnak le embereket.

2012. szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. szept. 6. 13:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha valakinek van még hozzászólása, jöhet nyugodtan. Az a baj, hogy varrónő vagyok. Szeretem a szakmám, és tudom is csinálni. De sajnos nagyon sok helyen csak megváltozott munkaképességüeket foglalkoztatnak. Egészségesen nem kellek. Ezért is kaptam volna ezen az ötleten. Ha nem is kapnék rokkantnyugdijjat, (annyit tudok, hogy bizonyos % alatt nem jár) de munkát könnyebben kapnék, akkor már boldog lennék. Amúgy nem tudjátok miért kell mindenhova rokkant? Hiszen egy egészséges ember talán jobban tudna dolgozni.
2012. szept. 6. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!