Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szabályos, piros kör alakú...

Szabályos, piros kör alakú folt a bőrömön. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Legalább egy centis átmérőjű és nagyon viszket, mintha napról-napra csúnyább lenne. Valaki már Lyme-kórral ijesztgetett, de utánanéztem és erősen kétlem hogy az lenne, azért nem éppen úgy néz ki egyébként sem és a tünetek sem stimmelnek.

[link]


2012. szept. 6. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Én azért javaslom, hogy mutasd meg orvosnak.


[link]

2012. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt látnia kell orvosnak.
2012. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Kb. 5 napja detto nekem is ilyen folt jelent meg a bőrömön. Bőrgyógyászhoz csak 10 nap múlvára kaptam időpontot. Mi ez? Kiderült Neked?
2012. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jöttem még rá. Már úgy két hete rajtam van, egyre csúnyább, szerintem jövőhéten irány a bőrdoki... Találtam valami olyasmit, hogy valakinek erre azt mondták, hogy rózsakiütés, de utánanéztem és egyáltalán nem hasonlít rá. Tanácstalan vagyok.
2012. szept. 7. 21:32
 5/8 anonim válasza:
Nem lehet, hogy kullancsod volt? Az semmi fájdalommal/viszketéssel nem jár, csak jön és megy. Annak is a kerek, piros folt a jele. Akkor jön elő ez a folt, ha a kullancsot nem vetted észre és magától pottyan le rólad 1-2 nap múlva vagy a csípés után nem sokkal. Jól teszed, hogy megnézeted, az akár Lyme-kórral is járhat. Én ma találtam egy piros "karikát" a bőrömön, ami kissé kiemelkedik. Rögtön a kullancs jutott eszembe.
2012. szept. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mi volt az?
2013. jan. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A válaszadók többségétől kérdem, hogy Titeket otthon sernki nem hallgat meg? Csak azért írtok, hogy okoskodjatok? Nem jótanácsra vágyott a kérdező, hogy hova kell fordulnia és a kullancsot is kizárta, akkor meg????

Kérdező! Mi volt a végén a folt? A kislányomnak is van és azt mondja a doktornéni, hogy ekcéma előjel, ami nem jelenti, hogy ki is fog alakulni, de szeretném tudni, hogy Te voltál-e orvosnál vele, illetve mit mondott, ha pedig nem, akkor elmúlt-e és mikor?

2014. jan. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kim Bo Mao ***** válasza:
Nem tudom ugyanaz-e, de nekem most a combomon van egy kb. 2-3 cm átmérőjű nagyon szabályos vörös, viszkető folt, kb. 1 hónapja. Korábban a karomon volt évekkel ezelőtt ugyanakkora, ugyanúgy kerek. Nekem is azt mondták, hogy ekcéma, és a kezemen van is ekcémám a mai napig.
2014. márc. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!