Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A rágózás káros, egészségtelen...

A rágózás káros, egészségtelen vagy nincs hatása?

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 07:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Káros a fogaknak vagy van benne olyan anyag, ami káros az egészségre, esetleg hízlal? A cukormentes rágó tényleg cukormentes?
2009. júl. 29. 09:25
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
én sokat rágózok, de még nem vettem észre, hogy káros lenne. aztán ki tudja...
2009. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem káros, annyi biztos hogy megindítja rendesen a nyáltermelődést, és állítólag ezáltal hamarabb vagy éhes. Nekem nem tűnt fel.
2009. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont fordítva...én azóta leszoktam a nassolásról és 15 kilót fogytam, mert amikor megéheztem napközben, elővettem egy rágót ahelyett, hogy ettem volna. Azért kérdezem, mert ebből kifolyólag minden nap rágózom. Utána nem kívánok kaját és kielégíti azt az igényemet, hogy valamit rágjak.
2009. júl. 29. 15:11
 5/5 anonim válasza:
70%

Szerintem is-is, mert a fogaknak jót tesz, viszont a rágástól elvileg gyomorsav keletkezik a gyomrodban,mert az bontaná le amit lenyelsz.Viszont a rágót nem nyeljük le így a gyomorsav ottmarad és égeti a gyomrod.

De én is rágózok,mert ugyan az a bajom,mint neked.Állandóan tudnék enni,hogy v.mit rághassak...

2009. aug. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!