Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes hashajtót beszednem...

Érdemes hashajtót beszednem vagy inkább mást tegyek?

Figyelt kérdés

Nagy mennyiségű bélgázra az utóbbi héten napi 2-4 szem széntablettát vettem be, és most székrekedésem van miatta.

Sajnos semmilyen gyümölcsöt zöldséget nem ehetek (lehetséges fruktóz érzékenység) gyógyszert sem szeretnék bevenni. Viszont van itthon ricinus olaj. Szerintetek érdemes meginnom? Mennyi időre üt ki? Mennyi idő alatt hat?


(meg egyébként csak pár napja kezdtem el ezt a fruktóz mentes diétát, talán segítene gyorsabban/jobban kihajtani belőlem, ugye)



2012. szept. 14. 20:02
 1/6 A kérdező kommentje:
*ugye?
2012. szept. 14. 20:04
 2/6 anonim ***** válasza:

A széntabletta nem erre való.Természetes,hogy székrekedésed van.

Espumisan és a testvérei,amik recept nélkül kaphatók,tehát emésztéssegítőt kellett volna bevenned.

2012. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A ricinus olajjal óvatosan, mert elég drasztikus a hatása, elég egy pár csepp is!!!!

Ha természetes gyógymódot keresel, akkor jó lehet a bodza tea, ami ráadásul még finom is :), gyújtoványfű, kutyabengekéreg, vagy szenna. Ezeket herbáriában be lehet szerezni.

Nekem a bodza szokott bejönni, nagyon jól "lazít".

2012. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
espumisan és erősebb társai sem segítettek, és ezt is a doki ajánlotta
2012. szept. 14. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Hat en igen vennek be,utanna vigyaznak az etkezesre,ja most olvasom mit nem ehetsz.Belgazra miert szentablettat vettel be?az nem arra valo,hanem,hasmeneskor összefogja a virusokat ,bakt.

A hashajtok atlagba,8-10 orara hatnak,a ricinust nem tudom,lehet elöbb.

2012. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na most, puffadásra nem is méreganyagokat felszívó széntablettát és nem is hashajtót kell bevenni, hanem fizikális szélhajtókat, mint kömény tea, espumisan, rennie deflatin, stb. Vagy ha épp meg lehet néha előzni akkor valamilyen emésztést elősegítő gyógyszert lehet rá beszedni.

A ricinus olaj egy brutálisan erős hashajtó, nem okoz görcsöket, de fél óra után úgy kipucol, hogy tükrözésre is mehetsz... Nem kell éppen ilyen drasztikus módszer egy kis székrekedésre, csak igyál sok folyadékot esetleg pár szem lenmagot is vegyél be 1 nagy pohár vízzel és segíteni fog. És javaslom ha ez a puffadás gyakori keress fel egy orvost.

2012. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!