Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvajárok, mit tegyek?

Alvajárok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rohadtul félek, hogy bántok valakit vagy magamat. Eléggé szorongós vagyok, lehet ettől? Járok pszichológushoz de nem látom, hogy változna a helyzet. Mit tegyek??

2012. szept. 15. 08:17
 1/4 poiu ***** válasza:
82%
Összefügghet a szorongással, mert a szorongásoldó gyógyszerek gyakran megszúntetik az alvajárást (nem minden esetben). Nem fogsz senkit sem bántani, mert az alvajárok nem váltanak személyiséget éjszaka. Annyit megtehetsz, hogy elpakolod a veszélyes tárgyakat a szobádból, főleg azért, hogy csökkentsd az aggodalmadat.
2012. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Egy barátnőm volt alvajáró, évekig visszatérően jelentkezett ez nála. Nagyon jólelkű, tök normális csaj, viszont amikor önkívületben éjjel mászkálni kezdett, volt, hogy nagykéssel tette. Nem okozott kárt senkiben, de ez szerintem kizárólag a szerencsén múlt, nem azon, hogy "nem váltott személyiséget". Elment pszichiáterhez (más tünetekkel, nem csak alvajárással), kapott antidepresszánst, kis dózisban nyugtatót, és fokozatosan megszűntek az "éjszakai műsorok". Neki használt a gyógyszer, lehet érdemes megpróbálnod, de a pszichológust se hagyd ott, adj még időt a kezelésnek, jól jöhet!
2012. szept. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem akarok gyógyszert szedni, mást nem lehetne tenni ellene??? köszi a válaszokat
2012. szept. 15. 10:04
 4/4 anonim válasza:
100%
lehet vizet tenni az ágy mellé hogy belelépj és felébredj. persze ez nem a legjobb módszer, de leszoktat az alvajárásról. amúgy én is alvajárok néha, de anyám észre se szokta venni mostanában.
2013. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!