Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvajárók! Miket csináltatok...

Alvajárók! Miket csináltatok eddig alvajárás közben?

Figyelt kérdés

Kicsit félek az alvajáróktól, (mivel nincsenek tudatuknál úgy érzem, hogy akár magukra és másokra is veszélyesek lehetnek) ezért kíváncsi lennék, hogy mégis miket csinálnak az emberek miközben alvajárnak.


Két ismerősöm van, aki alvajár, ők lámpákat kapcsolgatnak, fogat mosnak, és párnával akarnak tüzet oltani. Ők nem túl vesztélyesek :)


2010. jún. 6. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hallani tényleg ilyen veszélyes sztorikról... de szerintem azért nem gyakori... gyakoribbak az ártalmatlan alvajárók :). Velem néhányszor fordult elő, hogy alva jártam, számomra elég ijesztő volt, de csak annyi történt, hogy arra ébredtem fel, hogy bizonytalanul topogok a szoba közepén. Nem csináltam semmit, csak sétáltam. :) A koleszban volt egy szobatársam is aki alvajáró volt, ő mondjuk egyszer a szívbajt hozta rám, ugyanis épp vizsgára készültem éjjel és közben odajött hozzám, és nézett. Amikor megkérdeztem, hogy mit akar, és nem válaszolt, és tovább bámult furán, akkor jöttem rá, hogy épp alva jár, mert már előtte is volt egy-két hasonló esete, csak akkor szerencsére nem futottunk össze :D. Aztán fogta magát és visszament aludni. Ugyanő az olvasólámba búráját is leszedte egyszer alvajárás közben. De ennél veszélyesebb dolgot nem csinált :).
2010. jún. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én is szoktam alvajárni mert elfekszek aludni és mindig máshol kelek fel :D de olvastam hogy 18év alatt ez még természetes lehet,később okozhatja akár stressz is olyanokról hallottam hogy beszélt,mosakodott de alvajáró gyilkosokról is láttam egy dokumentum filmet :) ami azért érdekes mert a hapsi 6km-t vezetett az anyósáék házáig ott halálra verte őket és hazafele felébredt látta hogy nagyon véres a ruhája ezért elment a rendőrségre hogy megölt valakit álmában, az esküdtcég felmentette.
2010. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Köszi a válaszod! Tök durva, hogy az ember felkel (gondolkodik?) és elindul valahova, valamiért, d e nem tud róla, aztán felébred, hogy jesszus, mit keresek én itt?!

Hát hallod a szobatásradtól és összesz*rtam volna magam, de komolyan. Annyira kiszámíthatatlanak tűnnek. Fú, még belegondolni rossz, hogy ott ülsz, éjnak évadján, és odaáll melléd egy holtkóros.


Másodiknak: Én is láttam azt a dokumentunfimet! Most volt pár napja, és pont azért kezdtem el félni, mert én eddig azt hittem, hogy az az ember aki alvajáráskor gyilkol, az amúgy is meg akarta volna tenni, de csak így tudat alatt merte megtenni. Viszont pélául az egyik barátnőm (mint írtam fent) elkezdte ütögetni az anyját egy párnával, mert ő álmában (?) azt hitte, hogy tüzel olt. Na ennyi erővel akár egy kést is megfoghat, mert azt hiszi kenyeret vág, közben meg valakinek a torkát. Jó ez szélsőséges, de akkor sem lehetetlen, mert ő nem direkt akar gyilkolni, hanem mást hisz.


Durva dolgok ezek, kár hogy sok ember ugye nem tudja mit csinál alvajárás közben.

2010. jún. 6. 20:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Az alvási paralízis még érdekesebb. Ott a tested alszik, a szellemed nem. Vagyis félig és emiatt egyszerre vagy ébren és egyszerre álmodsz, méghozzá szinte mindig rémeseket.
2010. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jaja, tényleg. Ezzel kapcsolatban is voltak dokumentumfilmek, sokan mesélték, hogy állt valaki az ágyuk mellett, aki lebénította őket, mert nem tudtak mozogni, meg kiabálni, és szentül hitték, hogy ufók voltak, vagy szellemek. Még személyleírást is tudtak adni. A legtöbben ugyanazt mondták, ami érdekes is lenne, ha nem a tipikus alacsony, vékony, néha zöld, széles fej, nagy szemek leírás lett volna mind. Aztán kiderült, hogy van tudományos magyarázata is.

Igen, ez nagyon ijesztő lehet, ha valaki nem tud erről, viszont ők másra nem veszélyesek.

2010. jún. 6. 20:31
 6/11 anonim válasza:
Hát velem is előfordul ilyesmi, pláne, ha idegen helyen alszom.. Ilyenkor leesem az ágyról, reggelente a fürdőszobában vagy a konyhában kötök ki, esetleg felborogatom, ami az utamba kerül, de egyébként semmi extra.. Legtöbbször rám szólnak ilyenkor, hogy feküdjek szépen vissza, én pedig szépen visszafekszem, minden zokszó nélkül.. :)
2010. jún. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsikoromban alvajártam. Általában levetkőztem és sírva mászkáltam a lakásban:D. Biztos nagyon kellemes lehetett a családnak... De homeopátiával kigyógyítottak.
2010. jún. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam alvajáro, 10-14 éves korom között. Általában mindig akkor, amikor sokáig bámultam a holdat. Nem tudom, hogy van e közte összefüggés. Én mindig a párnámal rejtettem el valahol a házban, és arra keltem, hogy nagyon fázom. Volt olyan, hogy a képeket szedtem le a falról, szépen egymás fölé raktam őket, semmi bajuk nem lett :D Volt olyan is, hogy bementem az anyuék szobájába, leültem és elkezdtem beszelni hozzajuk. Persze ebből semmire sem emlékszem, csak reggel derült ki, hogy mit is csináltam éjjel :D de szerencsére kinőttem....remélem
2010. jún. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De azért ez egy kicsit ijesztő, hogy az ember nem tudja, hogy mit csinál, nem? Vagy csak nekem fura ez az egész dolog?
2010. jún. 8. 15:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az első válaszoló vagyok :), és igen, szerintem is nagyon ijesztő! Nekem gyerekkoromban nem volt ilyen, csak most már felnőttkoromban nagyon ritkán, amikor stresszes időszakaim voltak. És mindig rettenetesen megijedtem, hogy hogy keröltem oda, meg ijesztő volt az a bizonytalanság is minden éjjel, hogy vajon megint megtörténik e, és mi van ha most nem csak néhény bizonytalan lépést teszek, hanem mondjuk kimegyek a lakásból, vagy ilyemsi.. Én komolyan féltem ilyenektől. A páromaat ki is akasztottam egy kicsit, mert úgy aludtunk, hogy a hálószoba ajtó elé tettem egy széket, hogy ha megpróbálnék kimenni rajta akkor beleüztközzek, és hátha az majd felébreszt (engem, vagy őt ha hallja a nagy csattanást :D).

Amikor arra ébredtem, hogy felkeltem az ágyból, egyébként mindig olyan szívdobogás jött rámm, hogy vissza se bírtam aludni.

És az emlegetett szobatársam: ő egyszer arra ébredt fel, hogy kifelé kopog (!) az erkélyajtón, ami így utólag vicces volt ahogy reggel elmesélte, de elképzelni is rossz hogy mi lett volna ha valahogy kijut az erkélyre a harmadik emeleten... és mondjuk kiesik vagy ilyesmi :(.

2010. jún. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!