Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » "Fáj a fejem, meghalok? "

"Fáj a fejem, meghalok? "

Figyelt kérdés

Kedves kérdezők!

Nem láttam még orvost a GYK-n, de az egészség témakörben biztosan nem. Mégis mi az, ami arra késztet, hogy megosszad velünk a tüneteidet, ráadásul amelyek leírása teljesen hiányos? Ahelyett hogy elmenj dokihoz. Én speciel, sok mindent tudok az egészségről, de távgyógyítást nem vállalok, a TE érdekedben.


Szívesen mondok házi gyógymódokat is, MIUTÁN egyértelmű, mi a probléma. Elmondom milyen szakszó mit jelent stb. Talán mondanom sem kell: a doki mindent tud. Fordulj báttan hozzá.

Ha mégis mindenáron az internetet részesíted előnyben, legalább keress meg egy orvosi szakmai wevoldat. Nagyon sok olyan weboldal van, ahol "orvos válaszol" topicot vezetnek. Kérlek ne a GYK-n akarj meggyógyulni, mert azt várhatod.


Köszönöm, hogy elolvastad.

Kérlek szóljhozzá, ha van erről véleményed.



2012. szept. 18. 19:50
 1/5 Antimod ***** válasza:
100%

Szerintem megvan azért a maga funkciója. Nagyon sokan írkálnak tényleg bagatell "tünetekkel", és amikor egymás után 5 fórumozó megnyugtatja, hogy semmi baja nincs, talán nem zargatja a valódi orvost, akire éppen elég beteg vár.


Sajnos az internet kitermeli a maga kiberhipochondereit, én már csak tudom. Amilyen hasznos a tájékoztató szerepe, olyan káros is bizonyos esetekben.

2012. szept. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van! Nem értem én sem, miért itt akarják diagnosztizáltatni a betegségüket emberek és főleg miért itt keresnek rá gyógymódot!?

A legelkeserítőbb, hogy sok 12-13 éves gyerek is itt kér tanácsot a tüneteire, mert a szüleinek nem mer szólni.

Egészségügyi dolgozóként próbálok megfelelő és komoly válaszokat adni, de mellette javaslom az orvos felkeresését.

Sajnos a betegosztályon is volt olyan eset, amikor betelefonált a szülő, és elvárta, hogy telefonon keresztül állapítsuk meg milyen bőrelváltozásai vannak a gyerekének, és jó-e rá a múltkori (nevét nem tudta) kenőcs.

2012. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Első

Tájékoztató jellegű? Ismered a a hipochonder sírfeliratát?

"ugye mondtam, hogy beteg vagyok" Igazad van túl sok a feleslegesne orvoshoz járó ember, de ugyan ez igaz arra is hogy nagyon sokan nem veszik komolyan a tüneteiket.


Erre megoldás lehetne egy átfogóbb egészségügyi imseretek. Ez szörnyen hangzik, de ha legalább felismerés szintjén megtnauljék a gyakoribb betegségeket az eü-i ellátások menetét, és az egészséges szervezet felépítését és az egészség fenntartását sokkal koncentráltabb hatékonyabb lehetne az eü-i ellátás. Azt vettem észre a dokik nem szeretik a tájékozott beteget, az túl sokat kérdez. Legalábbis nekem sosem válaszoltak szívesen. Egyzser megkérdeztem mi a bajom, erre az volt a válasz, hogy már írja az antibiotikumot... nem váltottam ki.

2012. szept. 18. 21:28
 4/5 A kérdező kommentje:

Második neked is köszönöm hogy válaszoltál.

Ez is azt bizonyítja, nem jó az embereket teljes tudatlanságban tartani. Talán jót tesz a gyógyzser iparnak de mindenki másnak haszontalak...

2012. szept. 18. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek Veled, Kedves Kérdező! Sajnos sokan nem veszik tudomásul, hogy itt csak személyes tapasztalatokat lehet leírni, de az nem egyenlő az orvosi vizsgálttal. Az orvost nem lehet megkerülni, ha valakinek valami baja van. Itt látatlanban senki nem tud diagnosztizálni, és így óriási felelőtlenség bármilyen gyógymódot ajánlani. Sok ember fejében kéne rendet tenni ezzel kapcsolatban!!!
2012. szept. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!