Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol a határ a hidegvér megőrzé...

Hol a határ a hidegvér megőrzése és a lelketlenség/érzéketlenség között?

Figyelt kérdés

Ma reggel egy baleset mellett mentünk el a párommal, mikor mentünk be az egyetemre. Egy 3-4év körüli kisgyereket elütött egy furgon. Mi arra értünk oda, hogy bent a rohammentőben látják el a kicsit, aki visít. Erre a párom mondja, hogy szegény gyerek, hallani a kis hangján, hogy szenved, mi lesz vele..stb.. Látszott rajta, hogy el volt fehéredve már csak annak a fájdalmas sírásnak a hangjától is.

Viszont én valahogy úgy voltam vele, hogy sír, tehát van keringése, lélegzik, eszméleténél van, ami jó. Sírhat az ijedtségtől is, nem biztos, hogy annyira szenved. De ha valamije fáj is, az legalább azt jelenti, hogy nem sérült a gerince. A fájdalomra kap gyógyszert, és 10percen belül úgyis a kórházban lesz. Ezzel én szépen meg is nyugodtam, mielőtt még annyira belelovalltam volna magam az esetbe.

De egésznap azon gondolkoztam, hogy ennyire szívtelen vagyok? Ápoló szakos hallgató vagyok, szóval fogok még elég ilyet látni, és nem feltétlenül úgy állok egy ilyen esethez, mint pl. a párom, aki semmit nem tud az ilyenkor szokásos protokollról, csak sajnálja a gyereket. De hol van a határ aközött, hogy megőrzöm a hidegvérem, és tudok nyugodt fejjel gondolkozni, vagy hogy szívtelen vagyok? Én is nagyon sajnálom a kisgyereket, de valahogy nem éltem meg traumaként, hogy láttam/hallottam.

Kérdeztem az egyik tanáromat is erről ma, aki orvos, és ő jött a szokásos hablattyal, hogy szakmai profizmus, hidegvér, megfelelő hozzáállás, blabla, de nem győzött meg.

Szerintetek?


2012. szept. 18. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy részről egy Eüs nem eshet pánikba és nem sirathat meg minden beteget.

A hideg vér egy félre érthető kifejezés, sokan máshogy értelmezik. De vegyök a pozitívabb értelmezését: nem érzéketlenségről van szó, csak nem esik pánikba így tiszta fejjel tud segíteni, mert segíteni akar és érdekli mi lesz a beteggel a kezei alatt.


Te ott akkor nem tudtál segíteni. Ezért felesleges volt hogy bármilyen érzelmi kapcsolatos legyen velük. ellenben ha te értél volna oda először a balesethez valószínűleg te látod el elsősegélyben őket és akkor már érdekel is mi lett a sérültekkel, tlaán tudsz érdekléődni is a mentős kollégáknál. Büszkeséget érzel ha megmentetted őket, és örömöt hogy segíthettél. Vagy mély szomorúságot ha pont a te kezeid között kellett meghallniuk. Biztosan örök élmény marad.


De rád ott már nem volt szükség. Ezért nem is kellett hogy érdekeljen.


Szerintem ez nem érzéketlenség.

2012. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
egy síró kisgyerek akit elütöttek mindenképpen kéne hogy érzelmeket váltson ki belőled, valószínűleg pszichopata vagy.nembiztos hogy a legrosszabb fajtából mivel aggódsz azon hogy az empátiád hiánya probléma e.de nem tudsz együttérezni másokkal(attól még lehetsz jó ember) :)
2019. máj. 31. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!