Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan aki eszi a falat?

Van olyan aki eszi a falat?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöméknél olyan mintha le lenne kaparva a fal és szerintük valaki a családból eszi a vakolatot.
2012. szept. 19. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
xDDD hát persze, a kőpor a kedvencem! :DD
2012. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de komolyan, ez a mészhiány?
2012. szept. 19. 10:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen betegség tényleg, nézz utána neten. Egyfajta evészavar legalábbis abba csoportba tartozik amit PICA-nak neveznek,amikor olyan dolgot eszik az ember, ami nem ehető és ezt a "beteg" is tudja,ennek ellenére mégis csinálja.
2012. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az igen!Mert itt olyan szinten le van "kaparva" a fal, h nagyon.És szerintem is valaki ezt megette...
2012. szept. 19. 10:32
 5/9 klopusz ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez attól függ, hány éves az, aki eszi. Amúgy hallottam már ilyenről, annál az embernél valóban kalciumhiányt állapított meg az orvos.

Mellesleg állatoknál sem ritka, nálam egy alomnyi kutyakölyök esett neki a falnak. Na, ez volt az a pillanat, mikor kalcium-tablettát kezdtem nekik adni. Pár napon bleül megszűnt a rágcsálás.

2012. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
17 körüli a gyerekük, és szerintük ő teszi.Bár nem támadták le ilyennel.
2012. szept. 19. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet ez is valami szekta,mint a Fényevők.
2012. szept. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg van ilyen betegség, de azoknak nem csak ilyen bajuk van.. khmm. Csak viccelnek a falevéssel, lehet a gyerek unalmában kapargatja, piszkálja, de esélytelen hogy megenné:)
2012. szept. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 csajszi007 válasza:
Ismerek egy ilyen embert ... A lakásukban kajak ilyen kráter szerű lyukak vannak... Nqgyon durva ... De ezt mészhiánynak nevezik..... próbálja ki az illető a kálciumot vagy menjen orvoshoz....
2013. nov. 30. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!