Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha félrenyelünk...

Mi van akkor ha félrenyelünk (cigányútra megy a falat) és nem tud senki hátba ütni és a köhögéstől nem ugrik ki?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mit kell csinálni? Ez csak úgy megfogalmazódott bennem, mert előbb sikerült félrenyelni de szerencsére kijött.
2009. júl. 23. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer én is jártam így,egy cseresznye volt a bűnös,csak a szerencsének köszönhetem hogy sikerült felköhögnöm,nem sok híja volt hogy megfulladjak..
2009. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
a hátba ütéstől jobb módszer, ha a gyomorszáj környékén jó erősen megnyomod, babáknál óvatosabb nyomást kell alkalmazni. De ha egyedül vagy, akkor a szerencsén és az imádkozáson kívül nem jut más az eszembe
2009. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Gégemetszés, hogy kapj levegőt és majd az orvos kiszedi a falatot.
2009. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
És azt meg hogy?? Vágja el a torkát v mi?:S
2009. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Úristen, még senki nem hallott a Heimlich manőverről? Pedig életet ment, elsősegélytanfolyamon alap!


[link]

2009. júl. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, bocs, most olvasom, hogy mi van, ha egyedül vagy...hát imádkozz, hogy ne fulladj meg.
2009. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Ne vágja el a torkát. Persze, hogy orvos végzi a gégemetszést, természetesen ha már semmi sem használ.

Alap dolog a Heimlich fogás persze. Az az első dolog ha nem tudja felköhögni.

2009. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül vagy??? Nem tudja felköhögni??? 104, 104, 104!!!!!
2009. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jóvan akkor. imádkozás. :D csak úgy kiváncsi voltam, mert tényleg köhögök, köhögök, de sokszor van, hogy igen a hátbaütés segít. hát a gyomorszájnyomkodáshoz ha van még erőm. :D
2009. júl. 23. 17:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki ilyen helyzetbe kerül, gyorsan keressen egy széket vagy más bútordarabotHaának belső felével, a bordák által alkotott, fordított V alakú csontszegély alatti lágy résszel célozza meg a szék háttámlájának felső peremét, és a tárgyat felfelé-befelé irányítva vágja oda magát. Ha hat próbálkozás után sem kap levegőt, hívja a mentőket. ha nem tud beszélni akkor is megtalálják. írja fel valahol a közelben a "fulladás" szót vagy küldje el sms-ben a 112-es számra. hánytatással is lehet próbálkozni. ezt egy orvos írta
2009. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!