Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi annak a betegségnek a...

Mi annak a betegségnek a neve. (? ) (többi lent)

Figyelt kérdés
Tegnap láttam a Párizsi Helyszínelőket és benne volt egy lány, akinek olyan betegsége volt hogy nem mehetett a napra..mert akkor meghal vagy nem tudom, és, akik abban a betegségben vannak nem élnek csak 23-24évet. Még volt a bőrráknak is köze van ehhez a betegséghez. azt hiszem.. (a lány 22 éves volt a sorozatban) Csak ennyit jegyeztem meg belőle. Remélem valaki tudja hogy mi az.:)
2012. szept. 19. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Porfília (született napérzékenység).
2012. szept. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs elírtam egy betűt: Porfíria
2012. szept. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

esetleg Xeroderma pigmentosum? itt egy leírás hozzá, ez a címe annak a filmnek, ami erről szól:


Más világ (The Others, 2001)


Az Alejandro Amenábar által filmre vitt bizarr thriller a fényérzékenység különös kórképét hozza közelebb a nézőhöz: a szereplők ugyanis a ritka bőrbetegség, a Xeroderma pigmentosum miatt kényszerülnek elbújni, elrejtőzni a napfény elől. Jellemző, hogy az érintettek nagyon érzékenyek a napfényre, a bőr idő előtt öregszik, és fokozott esély van a bőrrák kialakulására. A betegség hátterében egy enzim károsodása áll, amely a DNS-molekula hibáit javítja ki.

2012. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a porfíria teljesen más:


A porfíriában vörös a vizelet és a széklet, mert a vörös vérsejtekhez szükséges heme nevű fehérje termelődésében támadnak zavarok. Hatással van továbbá a bőrre és az idegrendszerre is. A beteg rohamokban alhasi fájdalmat, görcsöket, émelygést, hányást, székrekedést is tapasztalhat.

Híres porfíriások többek közt III. György angol király, Mária, a skótok királynője, Vincent Van Gogh, és a babilóniai Nebukadneccár király.

2012. szept. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. A 2. válaszra gondoltam. Rákerestem és egyezik a sorozatban említettekkel. Még 1 kérdés: ahol a lány lakott nem szokásos ablak volt hanem valami olyasmi ami védi a sugaraktól...amikor ki kellet mennie a lánynak,akkor még nem tudták a nyomozók hogy nem szabadna kimennie, de ő kiment,(de időben rájöttek hogy nem szabad, és visszahúzták a napfénytől védett helyre) ..miért ha tovább maradt volna a napon miért halt volna meg, mi játszódott volna le a benne?(Remélem értelmesen fogalmaztam) :)
2012. szept. 19. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:

"Egy vashiányos porphyria nevű születési rendellenességben szenvednek azok az emberek, akiknél a „vámpírság” tüneteit figyelhetjük meg.


A kórt más néven Dracula-kórnak is nevezik. Valójában a porphyriának csak a CEP néven ismert válfaja vezet vámpírszerű külső jegyek: A szervezetben a porfirin nevű összetett anyagok a vassal vegyületet alkotva létrehozzák a vér hemoglobinjának lényegi összetevőjét a hemet. A kórban szenvedők anyagcseréje olyan, hogy a hem nem jön létre. Az olyan betegek bőre mind nagyobb mennyiségben tartalmaz vas nélküli porfirinokat, amelyek a napsugárzás hatására láncreakcióba kezdenek, így bőrelváltozások és egyéb torzulások keletkeznek. Hogy ennek elejét vegyék, a betegek kerülik a napfényt, többnyire csak naplemente után mennek ki a szabadban, sőt a Dracula-kórban szenvedőknél fogínyzsugorodás lép fel, amitől kiálló fogaik lesznek.

A szervezetben meglévő hem e betegek számára rendkívül fontos, azok az anyagok, amelyek a hemet elpusztítják, s így a szerveret vastartalmát csökkentik, ezeknek az embereknek a halálát okozhatják. Érdekes véletlen, hogy egy hétköznapi élelmiszer, amely a hemet elpusztító enzim tevékenységét beindító citokróm P450 nevű anyagot tartalmazza, a vámpírok elleni varázsszerként is közismert.



Porfíria:


Ez az igen ritka betegség “vámpír-farkasember tüneteket” okoz:


-A beteg szeme erősen fényérzékennyé válik ( a nappalt csak sötét szobában tudja elviselni).


-Egyes esetekben a bőr is elszíneződik a fényérzékenység miatt, sőt, fény hatására felhólyagosodva begyullad.


-Az arcbőr szemkörnyéki zsugorodása miatt “farkas formájú” lesz a szem.


-Az íny zsugorodása és annak felhúzódása vámpírfoghoz hasonlóvá teszi a szemfogakat.


-Vashiány, vérenzimek működési zavara jellemzi: egészséges vérre lenne szükségük…

2012. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na most már megint nem tudom hogy melyik az mert mind a kettő hasonló a sorozatban említettekre..xD
2012. szept. 19. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor kénytelen leszel megnézni újra a sorozatot.
2012. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Az lesz :):D
2012. szept. 20. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!