Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pelenkakedvelő hogyan szokjak le?

Pelenkakedvelő hogyan szokjak le?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Sajnos észrevettem, hogy egy furcsa szenvedélybetegség áldozata lettem. Télen felfázás miatt hordtam pelenkát, kigyógyulásomat követően pedig megszerettem. Tudom nem normális és le kellene szoknom, de nem tudok mert jó érzés és biztonságot ad. Próbáltam leszokni róla de gyakorlatilag sose sikerült több mint 2 hétre. (26ff)Mit tanácsoltok mit tegyek? Dilidoki?



2012. szept. 19. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
,?????? apukám szórakozol??????
2012. szept. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Én ugyanígy vagy a fecske fürdőnadrággal, csak az a baj, hogy a fejemre húzom. Egy minisztérium háttérintézményébe töltök be felelős posztot és így egy kicsit kényelmetlen.
2012. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
EZt nem neveznem betegsegnek, mivel rossz szokasodda valt ez. Alkoholnak is lehet valaki a rabja, de az embernek kell erosebbnek lenni, es legyozni az alkoholt pl. Tudod, hogy nem normalis, ezert kell akarni azt, hogy megszabadulj tole, tehat nem hisztizni kell, hogy jo erzes stb., hanem hatarozottan letenni! Szerinted egy szakember hogyan tud neked segiteni?
2012. szept. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ementali ***** válasza:

Választhatod a "dilidokit" (pszichiátert), nem sok sikerrel, nem láttam még embert, aki "kigyógyult" volna, mondjuk nincs is miből (azok a szexuális kedvtelések, melyek sem önmagának, sem másoknak nem okoznak testi vagy lelki sérelmet, azokat nem nevezhetjük pszichés betegségeknek (megpróbáltam közérthetően megfogalmazni)).

Ameddig hadakozol ellene, addig és nem fogadod el így magadat, addig folyamatosan frusztrációt fogsz megélni, lemondani sem tudsz róla, de folyamatosan nyüstölöd magadat azért, mert "nem vagy elég erős az önmegtartóztatás érdekében".

De ez nem olyan, mint az alkohol, a cigaretta vagy a kábítószer, mert az első szál cigi elszívása, az első pálinka lenyelése vagy kábítószer elfogyasztása a személy döntésén múlik (ha rászokott, akkor e leszokás nem csak az egyén akaratától függ), az első pelenka (nem kisgyerekkori) felvétele belső késztetésen hatására történik meg, melynek alapja a hajlamokra és 0-3 éves korban történtekre (nincs előjele, sem jó, sem rossz) vezethető vissza.

Társadalmi elvárás, hogy a megfogalmazott normáknak feleljen meg az emberek viselkedése, sajnos ezek a normák semennyire nem igazodnak a társadalmi változásokhoz és még kevésbé ahhoz, hogy az emberek egyének és nem klónok. Amikor gyógyítani szeretnék az átlagostól eltérő szexuális vágyakat, akkor gyakorlatilag a társadalom egy része által felállított szabályokba szeretnék bekényszeríteni az egyéneket.

2013. máj. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!