Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utóbbi években nagyon fázós...

Utóbbi években nagyon fázós lettem, orrom, kezem, lábam jéghideg. Van erre valami 'gyógymód'?

Figyelt kérdés

20 éves korom körül kezdtem nagyon fázós lenni, most már ott tartunk hogy férjem pólóban vagy vékony ingben ül, én meg sálban, 2 pulcsiban, zokni+mamuszban, de az orrom nagyon fázik és a kezem is szokott.


Azon kívül, hogy teázok, nem tudom mit lehetne tenni. Van erre valami alternatív megoldás, terápia, vagy furfangos fizikai megoldás? Nagyon örülnék tippeknek más fázósoktól, mert jön a tél és már előre félek :(((


2012. szept. 22. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne kivizsgáltatni magad, mert utalhat vérszegénységre vagy pajzsmirigy alulműködésre ha hirtelen nagyon fázós lettél. Vagy nem vagy nagyon vékony?

Amúgy a lényeg a kesztű-cipőn van, innen fagyhat át leginkább az ember.

2012. szept. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg érdemes lenne dokihoz menned, mert vérszegénységre, rossz vérkeringésre utal, mainek meg kéne találni az okát.
2012. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy verszegeny vagy? szedsz vasat?

amugy enis elegge fazos voltam, amibol elegem lett, ugyhogy elkezdtem szoktatni magam a hideghez. nem eszszerutlen modon, de pl ha csak kicsit volt huvos nem vittem pulovert magammal, nyaron moziba ahol orditattjak a legkondit mint a veszett oda se vittem extra felsot csak a rovidujjuban voltam. ilyen aprosagok. es sokat javult a helyzet egyebkent, mar nem esik olyan rosszul ha hidegebb van, erzem hogy nincs meleg, de nem fazok. es erdekes modon egyszer sem faztam meg emiatt :D

2012. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kiskoromban tényleg voltam vérszegény, erre nem is gondoltam... mondjuk voltam pár hónapja más miatt vérvételen, és ott nem szóltak, hogy rendellenes lenne az érték, de az egészségügyben nem bízom 100%ban... Ha úgy szedek vasat, hogy igazából nem vagyok vérszegény, attól lehet bajom?


Szoktatni próbáltam már magam a hideghez, pár éve olyan lakásban laktam ahol nem volt radiátor csak mobil fűtőtest - de ettől szerintem csak rosszabb lett, mert azóta még jobban rettegek a hidegtől, életem legrosszabb tele volt az :(

2012. szept. 22. 20:57
 5/12 anonim ***** válasza:

en szedek rendszeresen vasat pedig nem vagyok verszegeny. nem mondom hogy minden nap szedem, de hetente tobbszor, az enyemben 28mg vas van, meg nem lett bajom tole :) de az van amugy a dobozara irva hogy naponta 1 ajanlott.

en voltam egyszer verszegenyseg kuszoben, nekem szoltak vervetelkor hogy meg normalis az ertek de alacsony, szedjek vasat. aztan azt jol elfelejtettem es honapokkal kesobb elkezdtem iszonyatosan szedulni meg forgott a vilag velem, faztam is allandoan, akkor vettem a vasat. hat par nap alatt rendbehozott :D

2012. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nézték a vasat azon a laboron, mert nem mindennél szokták? A vasat is túl lehet adagolni tekintve, hogy nyomelem, így igen, lehet belőle bajod, de igazából a recept nélkül kapható vaskészítmények alig tartalmaznak valamit is, és drágák is mellé. Inkább menj el egy másik vérvételre szerintem, pláne, hogy azóta változhattak az eredmények.
2012. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A vas felszívódásához, ha jól tudom, más vitaminra is szükség van. Úgyhogy a panaszoddal fordulj a háziorvosodhoz.
2012. szept. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2012. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utánanézek ennek a vashiányos vonalnak! A vérvételen tudtommal mindenfélét néztek, mert migrének miatt kellett menni, és az szintén jelenthetett vashiányt.
2012. szept. 24. 15:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet! Már ilyenkor is pulcsit és harisnyanadrágot hordok...

Nekem a lábam amputálása óta borult fel a hőérzetem.

2012. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!