Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Stressz ellen milyen 'gyógymód...

Stressz ellen milyen 'gyógymód' van? 15L

Figyelt kérdés

Második éve járok gimnáziumba, eleinte a tanulással is gondom volt. Mára inkább a feszültséggel van gond.

Kb. másfél éve kiderült, hogy a vérnyomásom értéke általában 140 körül esik. Akkor vállt érdekessé a dolog mikor nyáron nem volt szükségem a gyógyszerre.

Kiderült a kardiológián, hogy az iskola miatt magas a vérnyomásom. Elkezdtem szedni homeopátiás gyógyszert, de nem érzem a változást.

Az orvosom azt mondta próbáljuk meg a B vitamint de attól 10kilót is hízhatok, így lemondtam róla.

Rendszeresen sportolok, ami úgy érzem sokat segít. De még mindig nem elég. Sokszor sírok az iskola miatt, ami egyre nehezebb.

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat és a segítséget.



2012. szept. 15. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
ha lehet gondold végig egyedül, ha nem akkor menj el pszichológushoz, hogy miért vegy ennyire feszült. Mert oké, hogy a suli okozza, de ez így önmagában nem ok,csak a suli miatt nem szabad lelkibetegnek lenned. Valamelyik tantárgy, valamelyik tanár, az oszutályod? Keress másik sulit esetleg?
2012. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nagyon nehéz a suli? Eseteleg a tanulásra nincs időd? Próbáld meg beosztani az idődet délutánonként a tanulásra, hogy a szórakozásra is maradjon idő azért. Nem tudom milyen ott a közösség, de keress hozzád illő osztály vagy évfolyamtársakat, esetleg alsóbb, felsőbbéveseket akikkel jól kijössz. Ha végképp nem megy, akkor menj egy számodra szimpatikus, de nem túl nehéz suliba, ami nem 1 órára van otthonról.
2012. szept. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
És ha valamelyik tantárgy nagyon nehéz, akkor keress magántanárt. Az órákon kérdezz bátran ha valamit nem értesz, a tanároknál ez plusz pont mert így tudják hogy velük gondolkodsz. Rendben lesz minden ne aggódj, szuper csaj vagy fel a fejjel! :) Előző voltam.
2012. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az osztályomat nagyon szeretem.

Angol tagozaton vagyok, a tanárommal régebben nem jöttünk ki jól, de úgy érzem látja, hogy fejlődöm.

Sajnos van mikor nem értem a kérdést és rossz látni, hogy a csoport fele kiesik a padból. Hármas vagyok angolból, de nagyon nehéz, ezért megvagyok elégedve ezzel.

Az osztálytársaim között viszont van aki sokkal jobb és úgy érezem rossz szemmel néznek rám, mert nem vagyok kitűnő. Pedig igyekszem fejlődni.

Az önbizalmam pedig nem túl nagy, ezért órán (főleg angolon) félek megszólalni. Mikor felszólítanak csak nézek vagy zavaromban össze-vissza beszélek.

Nagyon köszönöm a segítséget!:) Nem szeretném ha az egészségemre menne mindez.

2012. szept. 15. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!