Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amikor görcsöl a vádlim, mi...

Amikor görcsöl a vádlim, mi történik tulajdonképpen?

Figyelt kérdés

Van, hogy megerőltetem a vádlimat (pl. sokat gyalogolok egy nap) és olyankor utána éjszaka arra szoktam kelni, hogy nyújtózkodok és a vádlim begörcsöl. Kb fél percig betonkemény és nem tudom megmozdítani a lábamat, különben leszakad a vádlim. Semmihez nem hasonlítható iszonyatosan erős fájdalom ez. Van, hogy 2 napig is érzem még utána a fájdalmat.

Ilyenkor mi történik valójában? Mi az ami kiváltja az izomból, hogy megkeményedjen fél percre és mitől fáj?


2012. szept. 25. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A fáradtság és az esetleges magnézium hiány miatt öszzehúzódnak az izmok.
2012. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megrándulnak, és úgy maradnak az izmok. Nagyon tud fájni, sőt, utána még egy-két napig érzi az ember.

Nekem is volt már, tudom, mennyire fáj.

Akkor szokott lenni, ha hirtelen többet mozog az ember a szokásosnál, pl. nekem egyszer a Balatonban ugráláskor görcsölt be.

A másik viszont éjjel volt, elég váratlanul, akkor előtte kb. 16 órát vonatoztam, talán az lehetett akkor meg a baj, hogy sokat ültem egy helyben... Fene tudja igazából, de nagyon rossz tud lenni. :(

2012. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hypocalcaemia,
2012. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!