Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés (10.4) esetén hogyan tudok fogyni?

Figyelt kérdés

Sajnos évek óta próbálkoztam diétával és mozgással de nem tudtam csak max. 4 kilót fogyni, és az is pillanatok alatt visszajött. Még nem kaptam rá gyógyszert, mert 1 hónapja derült ki a probléma. Mit tehetek, hogy le tudjak fogyni?(Bár állítólag ettől nem indul be a fogyás.) Azt hallottam a jódfogyasztás segít ebben. Mit gondoltok?

Köszönöm! (25/l)


2012. szept. 26. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmit sem tudsz tenni.

A jód csak akkor segít, ha azért nem működik rendesen, amúgy nem. Várd meg a gyógyszert, ha jól állítják be az adagodat, akkor magadtól lefogysz.

2012. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy semmit se csinálj saját kútfőre. Én mondjuk keresnék egy másik orvost mert ez elég nagy számnak tűnik, esetleg konzultálj vele arról, hogy algát szedhetnél-e erre. A jódhiányos és az autoimmun alulműködés két teljese különböző dolog, ez gyanítom a TSH-d, abból meg még nagyobb bajod is lehet, ha csak gondolsz egyet és tömöd magad jóddal.
2012. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is pm-es vagyok, és gyógyszert is szednem kell egy éve már lassan, és csak 1 hónapja sikerült belőni azt az adagot, amivel végre normális.

Én se nagyon tudok fogyni, pedig én aztán tényleg rohadt sokat mozogtam, de ha egy kiló lemegy, akkor már örömujjongás van. Viszont egészséges súlyom van és ezt tudom tartani. A gyógyszer felgyorsítja az anyagcserét, ha túlsúlyos vagy, könnyebb lesz fogyni.

2012. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, megfogadom! De sajnos gyógyszert még mindig nem kaptam ma sem!:(
2012. szept. 26. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!