Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, ha valaki...

Mitől lehet az, ha valaki álmában elkezd fulladni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, alszik az illető és arra ébred, hogy nem kap levegőt, torkára megy a nyála, és utána is hosszú másodpercekig csak "hápog", mire sikerül nagyot köhögnie, és valahogy levegőt vennie. És ez szinte mindennapos.
2009. aug. 3. 01:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Horkol is? Ma már vannak alvás klinikák ahol tudják kezelni ezeket az éjszakai fulladásokat. Nagyon megterhelik a szívet. Érdemes orvoshoz menni vele. Azt hiszem a benti izmok petyhüdésétől van.
2009. aug. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jobb lenne hason aludni, vagy oldalt.

A jóga légzésgyakorlatokkal lehetne ezeket a légvételi nehézségeket csökkenteni, napi 15-20 perces irányított légzés.

2009. aug. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy alvási apnoe, nézz utána.
2009. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Reggelente nem szokott nehézlégzésed lenni? Érdemes lenne elmenni egy tüdőgondozóba, és ott légzésfunkciót csináltatni. Nekem ez volt az első tünetem, mármint az éjszakai fulladás, kaptam egy pipát, és azóta, hál' Istennek nagyon ritkán kelek fel arra, hogy köhögök, pedig azelőtt mindennapos volt.
2009. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!