Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az Incubus (bőv. Lenn) kezelhető?

Az Incubus (bőv. Lenn) kezelhető?

Figyelt kérdés

Utána néztem a problémámnak, mert már tudni akartam, hogy mi ez. Ez kezelhető valahogy? Ha igen, akkor hogy?

Mostanában teljesen lebénulok, ahogy félálomban vagyok kezdődik a zsibbadás, nem tudok megmoccanni sem. Csak levegőt tudok venni. Már félek aludni :( :( Azt gondolom akkor komolyan, hogy mindjárt meghalok. :( Ahogy elkezdődik hallok egy hangot ami beszél is hozzám, de nem értem, hogy mit. Már szellemekre is gondoltam...

Ezt találtam:


Az Incubus

Az alvásparalízishez kapcsolható hallucinációk közül talán a legismertebb a mellkason érzett erős nyomás, mely testet is ölthet, sőt, meg is támadhatja a bénultan fekvő embert. Mint azt majd később látni fogjuk, a néprajzi és irodalmi leírásokban is talán ez a jelenség érhető leginkább tetten.


Legenyhébb formájában a bénultan fekvő ember nyomást érez a mellkasán és légzési nehézségek kel küszködik. A nyomásérzés a test bármely más pontján is megjelenhet, de akár az egész testre is kiterjedhet és erőssége a szorítástól kezdve egészen odáig fokozódhat, hogy az alvó úgy érzi, irtózatos erő nyomja az ágyhoz.


Az élményhez gyakran hallási és látási hallucináció, valamint a jelenlét érzése is társul: az ember mellét vágy más testrészét nyomó lény testet ölthet , a végletekig felfokozva a magát teljesen kiszolgáltatott állapotban érző ember rettegését. A hallucináció akár halálfélelembe is kergetheti az alvót azzal, hogy fojtogatja a torkát, hatalmas ütéseket mér a testére vagy egyéb módon „az életére tör”.


2012. szept. 26. 21:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!