Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a gyakori...

Mit lehet tenni a gyakori orrvérzés ellen? Mitől van, és kezelhető véglegesen?

Figyelt kérdés

Gyerek koromban is viszonylag gyakran vérzett az orrom, aztán pár évre elmúlt és időnként megint előjön, mint pl. mostanában. Van, hogy csak gépezek vagy semmi különöset nem csinálok és magától elkezd vérezni. Mitől van ez?

Félek, hogy ez lesz az esküvőn is, ami most tavasszal lesz :/ Segítsetek léci


2012. márc. 27. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet magas vérnyomástól is és lehet egy gyengébb falú ér is az orrodban

az előbbi gyógyszerrel, sószegény táplálkozással orvosolható, az utóbbit fül-orr-gégész kiégeti

2012. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt a háziorvostól nyugodtan megkérdezheted. Gyerekkoromban amúgy nekem is vérzett olykor, aztán elmúlt szerencsére. Ki kell vizsgáltatnod magad
2012. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A meghatározatlan okú (pl. nem magas vérnyomásból eredő) orrvérzésekre ajánlják a Rutascorbin tablettát, ami zömmel C-vitamint tartalmaz, vény nélkül kapható, különösebb kockázat nélkül kipróbálható. Gratula a lagzihoz! :D
2012. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem rengeteget vérzett az orrom és a fül-orr gégész megedzette és már 5 éve nem vérzik . Picit fáj de megéri!
2012. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a gratulációt :)

Hát, nekem általában alacsony a vérnyomásom úgyhogy nem hinném, hogy attól van.

Nekem a rutascorbin nem segített semmit, és C-vitamin hiányból sincs gond.

Félek ettől a kiégetés dologtól, de lehet, hogy nem marad más választásom... Akkor majd elnézek a házi dokihoz, csak még bátorságot gyűjtök hozzá :))

2012. márc. 28. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!