Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tachycardia! A sima EKG-m jó...

Tachycardia! A sima EKG-m jó volt! Nagy lehet a baj?

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 17:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy percenként 100-110 a pulzusom.
2012. szept. 28. 17:25
 2/7 anonim ***** válasza:

A 100-110 nyugalmi pulzusnak sok, tachycardianak kevés. Nekem 65-70 a nyugalmi és ~170-300 a tachycardiás.


34 éves vagyok, majdnem 20 éve van e bajom, nincs különösebb probléma. Gyógyszert szedek(bisoblock reggelente 2,5mg) ritkán fordul elő roham, főleg akkor ha nem aludtam eleget. Volt két műtétem, de nem voltak eredményesek.


Így viszonylag fiatalon nem érzem akkora bajnak, de egy idős embernek – ha egyéb betegsége is van – gondot okozhat.


Mivel a szapora szívverésnek sokféle oka lehet és sokféle lehet, nem biztos, hogy használható választ kapsz itt. Kérdezd inkább a kardiológust.

2012. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem hogy neked milyen műtéteid voltak?
2012. szept. 28. 17:48
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm egyébként a választ.
2012. szept. 28. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő katéteres. A jobb combnál – majdnem a legérzékenyebb ponton – "ütnek" egy lyukat és az ereken keresztül drótokat vezetnek fel a szívbe. Aztán rohamot idéznek elő, vagy a drótokkal vagy az infúzió micsodával adagolt gyógyszerrel, igazából nem tudom. Az elsőnél adrenalint kaptam és sikeresen jött a roham, de kiderült, hogy nincs meg a megfelelő eszközük a javításhoz. A másodiknál nem kaptam adrenalint és nem is lett roham, a doki a rövidke rohamokból nagyjából találomra végezte a beavatkozást.


A beavatkozás: valami rádiófrekvenciás izével felmelegítik(megsütik) a szív egy picike részét, ami ezután nem vezeti a kóros elektromos ingerületeket.

2012. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2012. okt. 2. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:
A tachycardiát sok dolog okozhatja, ha rohamszerűen jön, akkor pánikroham, ha állandóan fennáll, akkor szervi probléma, szív, pajzsmirigy, stb... Szóval ez csak egy tünet, vizsgáltasd ki az okát!
2013. szept. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!