Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtét, segítség?!

Mandulaműtét, segítség?!

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és 2 havnta tüszös mandulagyulladásom szokott lenni. Október 22én veszik ki a mandulámat, ha minden igaz. Altatásban jobb a dolog, vagy helyi érzéstelenítéssel? Mennyi ideig kell otthon lennem és a kórházban? Mikor tudok énekelni? Szalagavatón kéne majd, ami december 7-én lesz. Addigra meggyógyulok? Alkoholt meg cigit mennyi idő után lehet fogyasztani? Nem szoktam sokat cigizni meg inni se, csak azért a miheztartás végett jó lenne tudni. Akinek volt mandulaműtét az sokat fogyott a gyógyulási idő alatt? Tényleg nem lehet hajat mosni? Miután kivettétek a mandulátokat mennyivel befolyásolta az életmódotokat a későbbiekben? Jobb lett? A gyógyulási idő alatt milyen a közérzetetek? Ugye nem olyan lesz, hogy megmozdulni nem lesz kedvem majd és szar a közérzetem, ha a fájdalomtól eltekintünk? Előre is köszönöm a válaszokat

2012. szept. 29. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem ébren vették ki, nagyon szar volt, ma már kérnék altatást inkább

kórházban 5 napot volta, de azért mert bevérzett

otthon 2 hete voltam, mert nagyon legyöngültem

éneklést nem tudom

alkohol, cigi nekem nem volt, de szerintem kibírod az első kontrollig, és megkérdezed a dokit

nem fogytam sokat, kb. 3 kilót, de visszajött, mint ahogy betegségi fogyások általában

nem lehet hajat mosni, mert nem lóghat a fejed

nekem jobb lett, mert előtte voltak szívdobogásaim és elmúltak, meg sokkal kevesebbet és kevésbé fáj a torkom

a gyógyulási idő alatt olxan voltam mint a mosott szr, alig tudtam elvánszorogni a kontrollra, szóval erre készülj fel

a fájdalom meg vagy 10 napi meglesz, én csak kataflammal tudtam enni


pfű, többet ne kérdezz, mert begörcsölt a kezem :D

2012. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
csak még egy kérdés :$ mennyire tudtál beszélni a műtét után? :D és a hangod nem változott? nagyon szépen köszönöm :)
2012. szept. 29. 22:01
 3/5 anonim ***** válasza:

nem igazán tudtam beszélni, csak valami kis gyatra krákogás volt, ezért inkább suttogtam, mert féltem, hogy felszakad

de a doki másnap rámszólt, hogy tessék rendesen beszélni

pár napig csak halkan tudtam és keveset, mert rohadtul fájt

a hangom ugyanaz lett, mikor már jól voltam, az nem változott meg

2012. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ne idegeskedj (bár... tudom beszélni könnyű)engem szept 6án műtöttek altatásban. de bevérzett utána meg helyi érzéstelenítéssel. Az altatásra nem emlékszem a helyi érzéstelenítőt meg túl lehet élni :) utána meglesz dagadva a ubulád és elég furcsa hangod lesz :D inni enni kell rengeteget, akkor nem fáj valamint a Cataflamot úgy ajánlom h beszedd h 4 óránként veszel be egy felet. Fájdalom csillapítóval nem érzed a fájdalmat :) ha még lenne kérdésed nyugodtad írhatsz piribe :)
2012. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, na hogy vagy azóta? Altattak végül? A gyógyulás melyik fázisában vagy?:) Megvitathatnánk a dolgokat, nekem tegnap vették ki:) 18/L
2012. okt. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!