Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen kovetkezményei és...

Milyen kovetkezményei és komplikációi lehetnek ennek az igen elrétő vérnyomásnak ami nekem van? 135/65 szokott lenni. (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Azt mindenhol irják ha 135/85 lenne mondjuk akkor nem lenne túl nagy gond mert egy picit magas, de egy kis életmód váltással ez még könnyen leküdhető lenne, viszont így hogy a systolés érték 10-el magasabb és a diastolés érték alacsonyabb 20-al a jónál komoly bajok is lehetnek?
2012. okt. 5. 08:28
 1/4 A kérdező kommentje:
de az is előfordult már hogy 160/60 volt, 100 is volt már az eltérés a kettő között, de ez nagyon ritkán fortdul elő, általában az első 135-145 között van a 2. meg 60-75 között. 5 ki súlyfeleslegem van és bevallom alig sportolok valamit. Mindenki azzal jön hogy kezdjek el naponta 1 órát sportolni valamit, vagy bicajozzak vagy fussak és próbáljam leadni azt az 5-10 kiló felesleget és 1-2 éven belül rendben lehet minden.
2012. okt. 5. 08:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem a kettő közti eltérés a probléma sosem. Ha nagyon nagy a különbség, rossz a mérőd.

135/65nel nincs gond, a 135 lehetne alacsonyabb, sportolj.

2012. okt. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
dehogy rossz a mérőm 25.000 ftos OMRON mérő amire az egyik legmegbízhatóbb, meg amugy is, anyámnak mindig jól mutatja meg a tesómnak is csak nekem ilyen nagy a különbség mindig szóval velem van a baj nem a mérővel. Most például 150/65-öt mértem.
2012. okt. 5. 09:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha kevesebbet foglalkoznál a vérnyomásoddal, akkor biztosan helyreállna az egyensúly. Nem aggódnál annyit, és egy lépést tettél a helyes vérnyomásod felé teljesen ingyen.
2012. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!