Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem érzem az egyik lábujjam,...

Nem érzem az egyik lábujjam, és kattog, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem szoktam magassarkút hordani, de hétvégén huzamosabb ideig hordtam, és eléggé összepréselik az ilyen cipők ugye a lábujjakat. Szerintem az lehetett a baj, hogy nem vártam meg amíg rendbe jön a lábam (fájt amikor pipiskedtem, a lábujjaim is fájtak, és a talpam is) , és rá két napra pedig megint magassarkút vettem fel. Két napja vettem észre este, hogy az egyik lábujjam nem érzem.. olyan mintha zsibbadt lenne, vagy mintha fölösleges kis rész lenne ott. Bütyök is van rajta,ahogy nyomta a cipő. Tegnap pl. tornacipő volt rajtam, és éreztem, ahogy lépek és emelem fel a sarkam , akkor kattog a lábujjamban a csont. Eltörni tuti nem tört el, mert hát annak színe is lenne meg fájna is. Ez idővel rendbe jön? vagy mit lehetne vele csinálni?
2012. okt. 5. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
El lehet vele menni nagyon gyorsan orvoshoz. Ha elhal a lábujjad, vérmérgezést és ennek következtében halált okozhat. Az ilyen cipőidet indulás előtt zacskózd be és út közben dobd az első kukába.
2012. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A bütyök attól, van, hogy a nyomásra fokozottabban termelődtek a bőrsejtek, és elszarusodtak.

a zsibbadást, érzéketlenséget nyilván az okozhatja, hogy az ideget is nyomta a cipő, ill. a vérkeringés sem volt megfelelő.

Szerintem ez idővel magától is rendbe jön, nem Te vagy az egyetlen akinek az ujját megnyomorítja a cipő. Otthon járj lábbeli nélkül, és utcán is kényelmeset húzz.

Azért egy ortopédust nem árt felkeresned!

Vérmérgezéstől nem kell tartanod, hiszen nem gyulladásod van, nem baktériumok kerültek az ujjadba, véredbe. Egyszerűen csak megnyomorítottad!

Ennek ellenére azért

2012. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!