Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Sotret okozhatja ezt?

A Sotret okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
megállapították, hogy reflux betegség okozza nálam a nagyon gyakori hányingert, gyomorégést stb... kb egy hónapja voltam bőrgyógyásznál, mert elég pattanásos is vagyok. ekkor felírta az orvos a sotret-et, elég kis dózisban (napi 1x10mg) akkor el kezdtem szedni és, meglepett, hogy már pár nap után használt. viszont a refluxos tüneteim elég erősek voltak (arra is szedek gyógyszert), így akkor abbahagytam a szedését (kb 4 kapszulát vettem be). mivel az aknék most se múltak el úgy gondoltam elkezdem újra szedni hátha most nem lesz semmi bajom, mert az első szedésnél más is okozhatta a tüneteket (idegesség, meg lehet hogy valami kis vírusom is volt) viszont most is úgy jött ki a dolog, hogy első nap amikor bevettem egy csomó idegelés összejött, aludni se tudtam rendesen, ami eléggé megviseli a gyomromat. viszont most már szedem négy napja, az aknék javulnak, viszont most se vagyok jól... ma is egész nap égett gyomrom, meg hányingerem volt. a kérdésem az lenne, hogy a sotret okozhatja ezeket a tüneteket? mert nem halottam még semmi ilyenről a gyógyszerrel kapcsolatban. tudom, hogy az lenne a legjobb ha abbahagynám, de mivel használ a pattanásoknak ezért fájó szívvel tenném.

2012. okt. 6. 13:31
 1/4 Bejnisz válasza:

Szia!


Igaz nem ismerem ezt a Sotret nevü gyógyszert, ezért konkrétan erről nem tudok nyilatkozni, de inkább hagyd abba a szedését, mert annak nincs értelme, hogy kikészüljön a gyomrod.

Elhiszem, hogy fájó szívvel tennéd, mert szépen eltünteti az aknékat, viszont ajánlanék valamit, ami ugyanígy eltünteti, s ráadásul természetes alapanyagokból készül, nincs mellékhatása.

Ez pedig nem más, mint a Manna szappan!

Én eléggé szkeptikus vagyok ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, régebben sok agyon reklámozott terméket kipróbáltam hol krémet, hol gyógyszert, de nem használt semmit, csak kidobtam a sok pénzt.

Viszont a Mannát azért merem ajánlani, mert nálunk a családban szinte mindenki ezt használja, és meg van vele elégedve!

Unokahúgomnak pár hónappal ezelőtt még nagy piros pattanások, mondhatni sebek voltak az arcán. Nagyon csúnya volt! Járt vele bőrgyógyászhoz, kapott is krémeket, de nem használt. A kozmetikus bőrradírjai, korrektorai ugyanígy csődöt mondtak. Eddigre már Anyu és én, használtuk a Mannás termékeket, és kértük próbálja ki. Nagyon nehezen állt rá a dologra, de végülis megtette, és azóta sem bánja! Éppen ellenkezőleg!

Három hét használat után letisztult az arca, és azóta is nagyon szép a bőre!

Bár érdekes ez a dolog, mert az első héten gyönyörű lett neki, örült is nagyon. Aztán második héten jobban kijöttek a pöttyök, mint a kipróbálás előtt. Ekkor abba akarta hagyni, mondván, hogy ez semmit nem ér, de bíztattuk, hogy tartson ki és folytatta. A harmadik hétre viszont valóban eltűntek a csúnyaságok, és azóta sincsenek!

Ha esetleg érdekelnek ezek a termékek, akkor:

www.mannaszappan.hu


Unokagúgom a Coco szappan Teafa olajjal és Shea vajjal változatot használta.


Jó böngészést!


És még így a kisregényem végén a Refluxal kapcsolatban. Nekem is volt két éve, ami gyomortükrözés által derült ki, mert rengeteg savam volt. Akkor Pariet gyógyszert írtak fel, amikor azt elkezdtem szedni, szépen abba is maradt. De csak addig míg el nem fogyott. Utána kezdődött előlről, de akkor már csak Rennie-t szedtem rá.

Ide ismételten kapcsolódik a Mannás oldal, mert az ő blogjukon olvastam, hogy minden reggel éhgyomorral egy pohár langyos vízbe belefacsart fél citrom leve, nagyon egészséges, és habár a citrom savas, mégis közönbösíti a gyomorsavat. Azóta minden reggel egy pohár citromosvízzel kezdem a napomat, és ehetek bármit, csinálhatok bármit, azóta búcsút mondtam az égető savas érzésnek!

Próbáld csak ki! Hidd el megéri!


Remélem tudtam valamennyit segíteni! És bocsi a hosszú regényért! :D

2012. okt. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi! nem is számítottam ilyen kimerítő válaszra, mindenképpen kipróbálom a tanácsaidat.
2012. okt. 7. 11:03
 3/4 Attila01234 válasza:
én is szedtem a sotretet de azt télen irják fel vagyis mikor nem süt a nap mert nem szabad napoztatni amugy a májat eléggé megviseli tőlem vizelet meg vérmintát is vettem mielőtt elkezdtem szedni
2012. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én is szedem a Sotretet, de ha abba akarod hagyni mindenképpen beszélj előtte az orvosoddal, mert csak úgy nem szabad vele leállni!
2014. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!